اخاذی گوگل از اروپایی ها!

اخاذی گوگل از اروپایی ها!

فی بگیر: گوگل می خواهد از تولیدكنندگان موبایل در اروپا به علت نصب پیش فرض اپلیكیشن های اختصاصی خود نظیر پلی استور و گوگل كروم ۴۰ دلار به ازای هر دستگاه بگیرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، اخباری كه اخیرا در فضای مجازی انتشار یافته بود از آن حكایت می كند كه گوگل می خواهد از توسعه دهندگان اپلیكیشن های اندرویدی در اروپا جهت استفاده از فروشگاه اینترنتی پلی استور حق امتیاز دریافت كند. اما حالا بر مبنای اسنادی كه در وب سایت the verge انتشار یافته است، می توان دریافت كه تولیدكنندگان موبایل موظف خواهند بود برای قرار دادن فروشگاه اینترنتی گوگل پلی استور در گوشیهای اندرویدی در اتحادیه اروپا مبلغ ۴۰ دلار را بپردازند كه در مجموع برای این شركت های تولیدكننده مبلغ بسیار بالا و هنگفتی خواهد شد.

پس از آن كه اتحادیه اروپا شركت آمریكایی گوگل را تحت تاثیر فعالیت های انحصار گرایانه جریمه كرد، حالا این شركت به نظر می آید كه تصمیم جدیدی را در مورد رفتار و فعالیت در كشورهای اروپایی اتخاذ نموده است و اعلام نموده كه می خواهد از این بعد از توسعه دهندگان اپلیكیشن های اندرویدی جهت استفاده از پلتفرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور حق امتیاز دریافت كند.

به نظر می رسد كه این شركت ها باید برای نصب مجموعه ای از برنامه های خدمات موبایلی گوگل كه شامل فروشگاه اینترنتی و آنلاین گوگل پلی استور هم می شود، روی گوشیهای اندرویدی مبلغ ۴۰ دلار به ازای هر دستگاه گوشی را به گوگل تقدیم كنند كه این هزینه با عنایت به كشور و نوع دستگاه قابل تغییر است و برای دستگاه های كه از اولین روز از دومین ماه سال آینده ۲۰۱۹ میلادی (اول فوریه ۲۰۱۹) و پس از آن فعالسازی می شوند، اجرایی و اعمال خواهد شد.

بر اساس گزارش هایی كه از جانب The Vergeبدست آمده است، گوگل جهت پوشش دهی هزینه های صدور مجوز به تولیدكنندگانی كه قصد نصب اپلیكیشن های گوگل نظیر مرورگر گوگل كروم و فروشگاه پلی استور را دارند، قراردادهای مجزایی را عرضه می دهد كه البته گوگل تابحال هیچ واكنشی به این خبر نشان نداده است.

چندماه پیش بود كه گوگل تحت تاثیر فعالیت های انحصارگرایانه توسط كمیسیون اروپا جریمه شد و از آن پس قرار شد كه نباید تولیدكنندگان موبایل را به نصب و قراردادن مرورگر گوگل كروم و سایر خدمات و اپلیكیشن های خود ملزم و مجبور كند.

به نظر می رسد كه كشورهای اروپایی به سه دسته بندی تقسیم خواهند شد كه در این میان، كشورهای انگلستان، سوئد، آلمان، نروژ و هلند باید بیشترین هزینه را بپردازند. از طرفی دیگر دستگاه هایی با تراكم پیكسلی بالاتر از ۵۰۰ پیكسل در هر اینچ صفحه نمایش هم باید برای دریافت مجوز از جانب گوگل ۴۰ دلار پرداخت كنند كه این میزان برای گوشیهای با تراكم پیكسلی كمتر به ۲۰، ۱۰ و ۲.۵ دلار هم می رسد.

البته در این میان تولیدكنندگانی كه مرورگر گوگل كروم و سایر اپلیكیشن ها را به صورت پیش فرض روی دستگاه های خود قرار نمی دهند، احیانا درآمد جستجو با استفاده از این مرورگر را از دست خواهند داد.

به گفته تحلیلگران و منتقدان فعال در حوزه فناوری، حكم كمیسیون اروپا و تصمیم جدید گوگل تنها هزینه ای اضافی و گزاف بر دوش كاربران و مصرف كنندگان نهایی تولید خواهد نمود و آنها را با پرداخت هزینه های مازاد مواجه می كند كه در نهایت منجر به افزایش قیمت محصولات تكنولوژی و گوشیهای هوشمند خواهد شد.
1397/07/29
18:33:45
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: پرداخت , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها