قیمت LNG در آسیا گران تر می گردد

قیمت LNG در آسیا گران تر می گردد

فی بگیر: قیمت گاز طبیعی مایع (LNG) در آسیا بدنبال افزایش قیمتهای نفت و محدود شدن عرضه، بالاتر خواهد رفت.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، افزایش قیمت همزمان با جهش تقاضا برای LNG در آسیا به علت جایگزینی گاز طبیعی با زغال سنگ در چین، روی می دهد.

به گفته كارشناسان اگر چین كه دومین واردكننده بزرگ گاز طبیعی در جهان است، روی صادرات LNG آمریكا تعرفه وضع كند، امكان دارد خریداران چینی به دردسر بیافتند اما این اقدام زنجیره تامین در آسیا را تغییر خواهد داد و به نفع سایر تولیدكنندگان خواهد بود.

راجیو بیسواز، اقتصاددان ارشد آسیا اقیانوسیه در شركت "اچ آی اس ماركیت" به شبكه CNBC اظهار داشت: قیمت گاز طبیعی در آسیا امسال همراه با نفت افزایش پیدا كرد چونكه عمده قراردادهای بلندمدت LNG این منطقه در رابطه با قیمت نفت می باشد. با افزایش قیمت نفت در هفته های اخیر كه تحت تاثیر بازگشت تحریمهای آمریكا ضد صادرات نفت ایران بوده است، فشار صعودی روی قیمتهای قراردادهای LNG آسیا هم افزایش پیدا كرده است. میانگین قیمت واردات گاز چین در سه ماهه دوم ۲۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافت در حالیكه قیمت قراردادهای ژاپن در همین مدت ۱۷ درصد افزایش داشت.

برخی از تحلیلگران پیش بینی كرده اند زمانی كه آمریكا در ماه آینده ایران را هدف تحریم قرار دهد، قیمتهای نفت امكان دارد به بالای ۹۰ دلار در هر بشكه صعود كند.

بازار محموله تك LNG در آسیا كه به صورت مداوم رشد كرده است، در كوتاه مدت از این بابت متاثر خواهد شد و قیمت محموله های تك در آسیا تا ژانویه سال ۲۰۱۹ به ۱۱.۸۵ دلار به ازای هر یك میلیون واحد ترمال بریتیش خواهد رسید. قیمت محموله های تك برای تحویل در اكتبر در آسیا ۱۱.۴۰ دلار بود كه ۳۰ سنت افزایش در عرض یك هفته نشان داد.

در این بین، عرضه از جانب استرالیا كه بزرگترین صادركننده محموله های تك جهان است، محدود شده چونكه تقاضای داخلی بخشی از سهم صادرات به آسیا را تصرف كرده است. نیكلاس براون، مدیر تحقیقات گاز و محموله های تك شركت "وود مك كنزی" پیش بینی نمود این وضعیت تا سال ۲۰۲۸ به همین منوال خواهد ماند. بر اساس گزارش وود مك كنزی، تقاضای چین در فاصله سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به میزان ۱۵۰ درصد رشد كرد و معادل نیمی از رشد تقاضای جهانی بود. انتظار می رود چین میزان بالایی LNG در زمستان امسال وارد كند.

بر اساس گزارش شبكه CNBC، بعضی از تصمیمات پیرامون پروژه های جدید LNG در روسیه، آمریكا و قطر امكان دارد بزودی گرفته شود در حالیكه تولیدكنندگان در آسیای جنوب شرقی تاسیساتشان را برای تامین تقاضا گسترش خواهند داد اما تحولات مذكور در بلندمدت اثرگذار خواهند بود.1397/07/27
22:16:29
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها