نیروگاه هرمزگان آماده گشایش ال سی شد

نیروگاه هرمزگان آماده گشایش ال سی شد

فی بگیر: مدیرعامل شركت مادر تخضصی تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: بعد از كش و قوس های فراوان در نهایت نیروگاه حرارتی هرمزگان آماده گشایش ال سی شده و مسائل مربوط به این حوزه كاملا برطرف شده است.


محسن طرزطلب در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه هم اكنون با سرعت بیشتری فرآیند كار نیروگاه حرارتی هرمزگان در حال اجرا می باشد، اظهار نمود: طی دو - سه هفته آینده بطور قطع ال سی این پروژه قابل استفاده می باشد.
وی ظرفیت این نیروگاه را ۱۴۰۰ مگاوات دانست و اضافه كرد: میزان سرمایه گذاری برای این نیروگاه ۱.۵ میلیارد یورو تخمین زده شده كه سهم روس ها در تامین مالی ۱.۲ میلیارد یورو است.
مدیرعامل شركت مادر تخضصی تولید نیروی برق حرارتی درباره تاثیر تحریم ها در ساخت نیروگاه ها و حفظ روشنایی، اظهار نمود: تابحال شرایط برای ما تا حدودی مشخص شده و بنابراین پیش بینی های لازم برای حل این مساله را انجام داده ایم، اما باید اظهار داشت كه هدف این است تا در بدترین شرایط ظرفیت نیروگاه های فعلی را حفظ نماییم و با افزایش ظرفیت بتوانیم خاموشی را دور بزنیم.
طرزطلب ابراز امیدواری كرد كه با تلاش بیشتر و همراهی وزارت نیرو با بخش تولید این مساله مشكل ساز نشود.
طبق وعده مدیرعامل شركت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، در سال ۱۳۹۵ نیروگاه بخاری ۱۴۰۰ مگاواتی سیریك و پست فشارقوی بلافصل آن با تامین مالی دولت روسیه طی پنج سال آینده در استان هرمزگان احداث خواهد شد و شركت مهندسی تكنوپروم اكسپورت روسیه با عنوان پیمانكار نیروگاه و پست فشار قوی GIS بلافصل آن با همكاری پیمانكاران و سازندگان ایرانی راه اندازی می گردد.
این نیروگاه بخاری در جنوب شرقی هرمزگان در ساختگاهی به مساحت ۱۹۹ هكتار راه اندازی می گردد. همینطور باید اظهار داشت كه این نیروگاه بخاری در چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی با راندمان حدود ۴۵ درصد، ۱۴۰۰ مگاوات برق تولید خواهد نمود كه از نظر فناوری از نوع پیشرفته و بویلر آن فوق بحرانی است.1397/06/23
19:19:20
5.0 / 5
5685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها