هدف سازمان بنادر و دریانوردی

افزایش حمل و نقل ریلی در بنادر بازرگانی

افزایش حمل و نقل ریلی در بنادر بازرگانی

فی بگیر: رئیس اداره مهندسی بنادر سازمان بنادر و دریانوری كشور اظهار نمود: رویكرد سازمان بنادر و دریانوردی كشور افزایش حمل و نقل ریلی در بنادر بازرگانی كشور بوده و بنابراین مشاور فاز دوم طرح توسعه حمل و نقل بنادر بازرگانی شمال كشور انتخاب شده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، غلامرضا رحیمی در سی و هشتمین نشست تخصصی توسعه كه با مبحث «نحوه اتصال بندرانزلی به شبكه ریلی» در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برگزار شد، با اشاره به نقش بندر انزلی در كریدور بین المللی شمال – جنوب، اظهار نمود: این كریدور ظرفیت جابجایی بار و مسافر را دارد، اما جابجایی بار مد نظر است.

وی اضافه كرد: بدون شك تكمیل كریدور نوستراك رونق اقتصادی و افزایش درآمدهای ارزی را برای كشور به همراه خواهد داشت بنابراین باید به بررسی جایگاه استان گیلان و بندرانزلی در این كریدور و كیدورهای جدید بپردازیم.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان تصریح كرد: اتصال هند به اروپا با استفاده از كریدور شمال – جنوب به نقش آفرینی پایدار گیلان در توسعه كشور كمك می نماید. در این راستا باید راه آهن قزوین – رشت را به بندر انزلی متصل نماییم، چونكه راه اندازی این شبكه سهم ریلی را در ر مبادلات و فعالیت های گمركی بالا می برد.

رحیمی، با اشاره به اینكه پروژه اتصال راه آهن قزوین – رشت به بندرانزلی در دست پیمانكار برای اجراست، اظهار داشت: درصدد هستیم با سرعت عمل بیشتری به اهداف مورد نظر پروژه دست پیدا نماییم.

بهزاد الوند، رئیس اداره مهندسی بنادر سازمان بنادر و دریانوردی كشور نیز، با اشاره به اهداف پروژه برنامه ریزی پرارزش اتصال بندرانزلی به شبكه ریلی، عنوان كرد: سه كارفرما و پنج مشاور برای پروژه مذكور در نظر گرفته شده است و یكصد نفر ساعت روی پروژه كار كرده اند و بیش از ۲۰۰ ایده به كمیته اجرایی پروژه اعلام شده است.

مسئول دبیرخانه كمیته مهندسی ارزش سازمان بنادر، اتصال بندرانزلی به شبكه ریلی را یك پروژه چندوجهی دانست و خاطرنشان كرد: از كارشناسان خربه در رشته های در رابطه با پروژه همچون سازه دریایی، شهرسازی، حمل و نقل و... جهت مهندسی ارزش و برنامه ریزی پرارزش استفاده كردیم.

وی اظهار نمود: رویكرد سازمان بنادر و دریانوردی كشور افزایش حمل و نقل ریلی در بنادر بازرگانی كشور است. در این راستا مشاور فاز دوم طرح توسعه حمل و نقل بنادر بازرگانی شمال كشور یعنی انزلی، نوشهر و امیرآباد انتخاب شده است و بزودی شاهد افزایش حمل و نقل ریلی در كلیه بنادر بازرگانی خواهیم بود.


1397/06/22
17:24:30
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها