شرایط بازار با مدیریت مناسب قابل كنترل است

شرایط بازار با مدیریت مناسب قابل كنترل است

فی بگیر: اهواز- معاونت امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار داشت: شرایط بازار با مدیریت مناسب قابل كنترل است دراین شرایط اظهارنظرهای غیركارشناسی تنها بازار را دچار اختلال می كند.


ابراهیم نجفیان شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: فضای كنونی بازار بسیار حساس است و برای كنترل قیمت ها در بازار نباید تنش و التهاب تولید كرد بلكه با مدیریت مناسب شرایط را كنترل و مهار كرد.
وی با اشاره به اینكه با شرایط فعلی بازار باید برخورد كارشناسی داشت اظهار داشت: وضع موجود در بازار رصد لحظه ای را می طلبد از همین رو در كنار ستاد تنظیم بازار قرارگاه نظارت بر بازار تشكیل شده كه به صورت مستقیم برفعالیت اصناف متخلف نظارت كرده و در موارد لازم برخورد می كند.
معاونت امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در ادامه افزود: یكی از مواردی كه در تنظیم بازار بسیار تاثیر گذار است و در اولویت ستاد تنظیم بازار است تامین كالاها ی اساسی است كه برای تعدیل شرایط بازار به صورت روزانه كالای اساسی توزیع می گردد.

** واردات گوشت قرمزگرم خارجی به خوزستان
معاونت امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان كرد: یكی دیگر از كالاهایی كه مورد نیاز بازار است تامین گوشت قرمز است كه برای تعدیل قیمت گوشت قرمز محموله های گوشت خارجی به صورت ماهانه وارد استان و توزیع می گردد.
وی اضافه كرد: این گوشت در مناطق محروم توزیع می گردد و هر چند این میزان گوشت تامین كننده نیاز بازار نیست اما می تواند مسكن خوبی برای شرایط فعلی بازار باشد.

** حلقه آخر تنظیم بازار سازمان صنعت است
نجفیان درادامه اظهار داشت: آخرین حلقه تنظیم بازار سازمان صنعت، معدن و تجارت است و خیلی از دستگاهها در تعادل شرایط بازار دخالت دارند كه لازم است همه ورود كنند.
وی اضافه كرد: در خوزستان 43 هزار انبار كالا ثبت شده كه بعضی از آن ها ایراداتی دارند، برای اطلاع كامل از میزان كالاهایی كه در استان برای توزیع در بازاروجود دارد باید اطلاعات كامل این انبارها جمع آوری شود.
معاونت امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان عنوان كرد: همینطور 130 هزار واحد صنفی در استان وجود دارد كه اگر مشاركت خوبی بین اصناف و سازمان صنعت و معدن وجود داشته باشد میتوان شرایط بازار و قیمت را كنترل كرد، اتاق اصناف باید به این مورد ورود كند.

** دارندگان كارت بازرگانی هر تغییر را گزارش دهند
نجفیان بیان كرد: در تجارت خارجی یكی از مهم ترین موضوعات سو استفاده از كارت های بازرگانی است، به همین منظور سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پالایشی را در مورد كارت های بازرگانی موجود دراهواز، آبادان و خرمشهر انجام داده است تا هر گونه مشكل و یا شبهاتی كه در مورد كارت های بازرگانی وجود دارد برطرف شود.
وی اظهار داشت: دارندگان كارت بازرگانی در صورت كوچكترین تغییر در اطلاعات ثبت شده خود باید به این سازمان اطلاع دهند تا شفافیت در فعالیت های اقتصادی كه در استان انجام می گیرد وجود داشته باشد.
معاونت امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح كرد: برخی تاجران هستند كه كارت های بازرگانی آن ها به نام فرد دیگری است و فعالیت هایی كه انجام می دهند به نام آن ها ثبت نمی گردد این روند می توانند تخلفات زیادی را به همراه داشته باشد و آمار و اطلاعات اقتصادی استان را دچار اختلال و اشتباه كند، می توان با مكانیزمهای نظارتی این مورد را حل كرد.
7158/6002


1397/06/17
16:04:35
5.0 / 5
4959
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها