گمرك ایران در مرز لطف آباد محدودیت تولید نكرده است

گمرك ایران در مرز لطف آباد محدودیت تولید نكرده است

فی بگیر: مشهد- ناظر گمركات خراسان رضوی اظهار داشت: گمرك ایران هیچ محدودیتی برای عبور كامیون های ترانزیتی به كشورهای تركمنستان یا تاجیكستان در مرز لطف آباد تولید نكرده است.


امید جهانخواه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: اگر هم كامیون های ترانزیتی دچار مشكل شده و نمی توانند با استفاده از كشور تركمنستان وارد كشور تاجیكستان شوند، به گمرك ایران ارتباطی ندارد.
وی تصریح كرد: این محدودیت مربوط به گمرك ایران نیست، بلكه دولت تركمنستان مانع از ورود كامیون ها و واگن هایی شده است كه با استفاده از مرز لطف آباد و خاك كشور تركمنستان قصد ورود به كشور تاجیكستان را دارند.
وی اظهار داشت: از حدود یك هفته قبل كشور تركمنستان از عبور كامیون های حامل كالا به مقصد كشور تاجیكستان با استفاده از گمرك لطف آباد و كشور تركمنستان ممانعت می كند.
دولت تركمنستان در تصمیم جدید از ورود خودروهای ترانزیتی به مقصد تاجیكستان ممانعت كرده و كامیون های رسیده به مرز لطف آباد مجبور به بازگشت و ادامه مسیر از مرزهای شمال غربی ایران هستند.
گمرك ایران ششم شهریور ماه طی نامه ای ممانعت كشور تركمنستان از ورود كامیون های حامل كالا به مقصد كشور تاجیكستان با استفاده از آن كشور و مرز لطف آباد را به ناظر گمركات خراسان رضوی ابلاغ كرده است.
خراسان رضوی پنج گمرك در لطف آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون و مشهد و 2 بازارچه مرزی در تایباد در مرز افغانستان و باجگیران در مرز تركمنستان دارد.
كشورهای هدف صادراتی خراسان رضوی به ترتیب افغانستان، تركمنستان، تاجیكستان و كشورهای آسیای میانه هستند.
7489 / 6053


1397/06/16
01:08:01
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها