67 هزار میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری شد

67 هزار میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری شد

فی بگیر: شهركرد- استاندار چهارمحال و بختیاری میزان سرمایه گذاری طی 5 سال دولت تدبیر و امید، در این استان را افزون بر 67 هزار میلیارد ریال عنوان نمود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، اقبال عباسی روز یكشنبه در ایین معارفه الله كرم نصیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: طی این مدت افزون بر 2 هزار و 9 طرح در این استان با 37 هزار میلیارد ریال هزینه در بخش دولتی بهره برداری شده است.
به گفته وی، در طول دولت تدبیر و امید هم 317 طرح با سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد ریال از جانب بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: در هفته دولت بیش از 240 طرح عمرانی با افزون بر 2 هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد كه از جانب بخش خصوصی هم 57 طرح با سرمایه گذاری 290 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گفته وی، یكی از نیازهای استان چهارمحال و بختیاری حضور بخش خصوصی در طرحهای عمرانی و زیربنایی است و باید زمینه حضور سرمایه گذاران فراهم گردد.
عباسی با اشاره به اینكه چهارمحال و بختیاری در نرخ مشاركت رتبه نخست كشور را دارد، اضافه كرد: این نرخ مشاركت كه بین سنین 10 تا 24 سال را شامل می شود، در این استان حدود 44 درصد جمعیت معادل 440 هزار نفر است كه در هیچ استانی به این اندازه نرخ مشاركت بالا نیست.
به گفته وی، این نرخ مشاركت سبب افزیش نرخ بیكاری در چهارمحال و بختیاری شده است.
عباسی سهم این استان از بودجه های عمرانی را بیش از 5 هزار میلیارد ریال عنوان نمود و اضافه كرد: این در شرایطی است كه اعتبار جاری استان با احتساب یارانه ها حدود 20 هزار میلیارد ریال برآورد می گردد.
به گفته وی، مسئولان اجرایی باید ارتباط گسترده ای با مردم داشته باشند و كسانی كه تربیون در اختیار دارند در مورد اعتبارات دولت و تولید توقع برپایه این اعتبارات تبیین گری كنند.
معاون جدید امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری هم اظهار داشت: باید برای جذب سرمایه گذار در این استان ظرفیت سازی شود.
الله كرم نصیری، ظرفیت هم استانی های شاغل در كشورهای حوزه خلیج همیشه فارس را برای استان مهم دانست و اضافه كرد: با برنامه ریزی مدون زمینه جذب این سرمایه گذاران را می توان در استان فراهم نمود.
وی سند آمایش استان را بعنوان یك قانون برای اجرای طرحهای اقتصادی مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت: این سند در شهرستان ها هم باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، در این نشست از خدمات ملك محمد قربانپور سرپرست معاون امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری قدردانی گردید و حكم وزیر به معاون جدید ابلاغ گردید.
2097


1397/06/04
20:04:51
5.0 / 5
5269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها