مرغ از مغازه های كرمان پر كشید

مرغ از مغازه های كرمان پر كشید

فی بگیر: كرمان - به دنبال افزایش قیمت مرغ گرم در هفته های اخیر و تصمیم ستاد تنظیم بازار استان كرمان برای كاهش قیمت، عرضه و توزیع مرغ در مغازه ها و مراكز فروش متوقف و این مواد غذایی پرمصرف برای شهروندان نایاب شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، بازار مرغ گرم در ماه های اخیر به دلایل متعددی با نوسانات قیمتی روبرو بوده است طوری كه این مواد غذایی پرمصرف را برای تولید كنندگان و مصرف كنندگان با اختلال و سردرگمی همراه كرده بود.
عرضه نشدن مرغ گرم در 2 روز گذشته از جانب تولید كنندگان و صاحبان مرغداری ها سبب شده است تا مصرف كنندگان در استان كرمان از فروشگاه ها و مراكز عرضه با دست خالی برگردند.
در حالی كه قیمت گوشت مرغ گرم طی هفته های گذشته به مرز 11هزار و 200تومان رسیده بود، سرپرست استانداری كرمان عصر شنبه هفته جاری در نشست ستاد تنظیم بازار استان كرمان گفته بود كه بهای هر كیلوگرم مرغ در بازار این استان برای مصرف كننده با قیمت هشت هزار و 500 تومان توسط ستاد تنظیم بازار مصوب شده و این نرخ از فردا(یكشنبه) تا اطلاع ثانوی در اجرایی می گردد.
محمد جواد فدایی اضافه كرد: برخی افراد بازار را در شرایط فعلی اقتصادی كشور به ناحق ملتهب می كنند و ضمن گران فروشی، قیمت های غیر كارشناسی اعلام می كنند.
وی خاطرنشان كرد: مواد اولیه كالاهای تولیدی كه توسط دولت تامین می گردد قیمت گذاری اولیه این كالاها هم باید توسط دولت و با آنالیز دقیق تعیین شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد كشاورزی استان كرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به افزایش سرسام آور قیمت مرغ گرم در استان كرمان، برای تنظیم و تعادل بخشی به قیمت و رعایت حقوق مصرف كنندگان از شب گذشته مجبور به عرضه مرغ منجمد شده ایم.
علی باقری اضافه كرد: هم اكنون مرغ منجمد در تمامی فروشگاه های زنجیره ای و مغازه ها در دسترس می باشد و شهروندان برای تهیه آن مشكلی ندارند.
وی با اشاره به افزایش قیمت مرغ گرم در ایام اخیر تصریح كرد: به جهت اینكه تولید كنندگان و مصرف كنندگان متحمل ضرر و هزینه نشوند در حال رایزنی و كار كارشناسی برای نرخ گذاری منصفانه مرغ گرم هستیم كه در ایام آینده نتیجه مشخص می گردد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد كشاورزی استان كرمان خاطرنشان كرد: با تمهیدات اندیشیده شده، به شهروندان قول می دهیم كه هیچ گونه مشكلی برای تهیه مرغ در استان كرمان بوجود نیاید.
مدیر پشتیبانی امور دام استان كرمان هم هم اظهار داشت: بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار استان كرمان از شب گذشته عرضه مرغ منجمد در تمامی فروشگاه های زنجیره ای و مغازه های سطح شهر شروع شده است و به مدت نامحدود ادامه دارد.
مهدی بنی اسدی اضافه كرد: قیمت مرغ در فروشگاه های عرضه 6 هزار و 320 تومان و برای مصرف كنندگان 6 هزار و 750 تومان تعیین شده است كه فروش بالاتر از این قیمت غیر قانونی می باشد.
وی با اشاره به بالا بودن كیفیت مرغ منجمد خاطرنشان كرد: تولید و بسته بندی مرغ منجمد زیر نظر كارشناسان امور دام انجام می گردد و كیفیتی حتی بالاتر از مرغ گرم دارد و شهروندان نگرانی از این بابت نداشته باشند.
با توجه به اینكه مرغ جزو تولیدات پرمصرف شهروندان است هرگونه كمبود و افزایش قیمت می تواند تاثیر منفی بر جامعه بگذارد كه لازم است مسئولان هرچه زودتر با تصمیم گیری عادلانه این بازار را تعادل ببخشند.
براساس این گزارش برغم پیگری های خبرنگار ایرنا، مسئولان اتحادیه گوشت مرغ و ماهی نسبت به مشكلات پیش آمده عرضه مرغ گرم پاسخگو نبودند.
7437/ 5054


1397/05/30
14:46:57
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: تولید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها