حاجی بابایی: مجلس ناگزیر بی كس ترین وزیر را پیدا و استیضاح می كند

حاجی بابایی: مجلس ناگزیر بی كس ترین وزیر را پیدا و استیضاح می كند

فی بگیر: نماینده مردم همدان با انتقاد از انفعال سه قوه در مورد مشكلات اقتصادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار داشت كه وقتی شما منفعل عمل می كنید و جوابی را به آمریكا نمی دهید، چرا وقتی كسی جواب آمریكا را می دهد دردتان می گیرد؟به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس، اظهار داشت: آمریكا می خواهد از ۱۵ مرداد ماه تحریم های خویش را آغاز كند. بطور قطع با اقدامات مسئولین و سرمایه اجتماعی مردم این حركت آمریكا و ترامپ با شكست مواجه خواهد شد. مردم ایران یك بار دیگر صلابت خویش را در مقابل استكبار جهانی نشان خواهند داد.

وی اضافه كرد: مردم ما پشتیبان انقلاب هستند اما از مسئولین خود گله دارند و ناراضی هستند. امروز كه جنگ اقتصادی برقرار است فرماندهان جنگ اقتصادی چه كسانی هستند؟ ما سه فرمانده بیشتر نمی شناسیم رییس جمهور بعنوان فرمانده عملیات در دولت، رییس قوه قضاییه و رییس مجلس، سوال مهم این است كه چرا روسای سه قوه با مردم سخن نمی گویند، تا كی مردم باید منتظر بمانند تا آقای رییس جمهور برنامه های خویش را اعلام كند؟ مردم تا كی منتظر بمانند كه رییس قوه قضاییه پیامی خوش در مورد برخورد با مفاسد اقتصادی برای مردم داشته باشد؟ مردم از رییس مجلس توقع دارند در تلویزیون حاضر شوند و به مردم گزارش دهند كه در مجلس چه اتفاقاتی رخ داده است. متاسفانه هر سه قوه هیچ گزارشی به مردم نمی دهند.

نماینده مردم همدان بیان كرد: چه كسی باید به جای این سه نفر به مردم گزارش دهد؟ امروز رهبر انقلاب تمام اختیارات را به شما سه نفر محول كرده است. چرا گزارش شورای اقتصاد عرضه نشد؟ باید به مردم بگویید چه تصمیماتی گرفته می گردد. اینكه در اینجا جلسه محرمانه برگزار گردد چه نفعی برای مردم دارد؟ مردم عملكرد مجلس، قوه قضاییه و دولت را مطلوب نمی دانند. مجلس هر روز باید محل گزارشات رییس جمهور و رییس قوه قضاییه باشد. همه سكوت كردند، چه كسی باید در این كشور پاسخگو باشد؟

حاجی بابایی بیان كرد: ما خواستیم كه تیم اقتصادی را تغییر دهید اما این كار را انجام ندادید، آن وقت مجلس ناگزیر بی كس ترین وزیر را پیدا می كند و او را استیضاح می كند. كسی كه باجناق نداشته باشد هیچ كس را نداشته باشد البته او هم باید استیضاح شود، چرا مجلس، دولت و قوه قضاییه منفعل هستند؟ رهبری تا كجا باید به شما اخطار دهد تا حركت كنید. چرا در این زمان كه اینها منفعل هستند انسانی قدرتمند پیدا می گردد جواب آمریكا را می دهد دردتان می گیرد؟ پس چه كسی باید جواب آمریكا را بدهد؟ شما كه چیزی نمی گویید و كاری ندارید، بگذارید دیگران جواب بدهند. شما جواب بدهید هر كس دیگری خواست جواب بدهد ما جوابش را می دهیم.

نماینده مردم همدان خاطرنشان كرد: شما سكوت كرده اید و شما منفعل هستید. مردم مشكل دارند و مشكلات شان را در خیابان مطرح می كنند، حرف مردم درست است. اشرافی گری در بعضی از رده های این نظام نفوذ كرده است. آقای رییس قوه قضاییه با آقازاده، خواهرزاده، برادرزاده با عنایت به نامه ای كه ۹۳ نماینده امضا كردند برخورد كنید، به هیچ كسی رحم نكنید. حرف مردم فقط كم آبی و گرانی نیست. حرف مردم این است كه چرا با اختلاس گران برخورد نمی كنید.

وی در انتها افزود: چند قدم برای مبارزه با اشرافی گری برداشته اید؟ چندین هفته است كه می گوییم لیست افرادی كه ارز دولتی گرفته اند را عرضه دهید، خفقان گرفتند و نمی گویند، اگر وزیری در آن است قاضی یا نماینده ای در آن دخیل است مطرح شود، چرا گفته نمی شود؟ كسانی كه سنگر را خالی كردند و نظام را سنگر ندانم كاری خود كردند باید در پیشگاه مردم پاسخگو باشند.


1397/05/14
14:20:32
5.0 / 5
5082
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها