اعتبارات استانی خلخال 50 درصد كاهش پیدا كرد

اعتبارات استانی خلخال 50 درصد كاهش پیدا كرد

فی بگیر: اردبیل - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل اظهار داشت: اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای تخصیص یافته امسال به خلخال همانند سایر مناطق استان 50 درصد نسبت به اعتبارات سال قبل كاهش پیدا كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، داود شایقی روز یكشنبه در جلسه كمیته برنامه ریزی خلخال اضافه كرد: امسال بیش از 145 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای استان اردبیل به خلخال اختصاص یافته كه این اعتبار 10.5 درصد از مجموع هزار و 350 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته امسال به استان است.
وی تصریح كرد: برغم كاهش 40 درصدی اعتبارات ملی و 50 درصدی اعتبارات استانی امسال در سطح كشور مجموع اعتبارات استانی و ملی خلخال امسال به بیش از 800 میلیارد ریال می رسد.
او اظهار داشت: اولویت توزیع اعتبارات خلخال با محوریت توسعه و تولید زیرساخت های گردشگری می باشد.
شایقی اضافه كرد: با تلاش و پیگیری نماینده مردم خلخال و كوثر در مجلس اعتبار تخصیص یافته برای ادامه عملیات اجرایی راه اصلی خلخال به منجیل از 100 میلیارد ریال سال قبل به 190 میلیارد ریال امسال افزایش یافته است.
او همینطور اظهار داشت: با تكمیل و بهره برداری از این راه اصلی، مسیر فعلی خلخال به مركز كشور با استفاده از شهرهای كلور، درام و منجیل 80 كیلومتر كاهش یافته و بدلیل واقع شدن راه در منطقه نیمه گرمسیری استفاده بدون خطر و برف و كولاك از این راه برای رانندگان به تهران امكان پذیر می گردد.
شایقی بیان كرد: برای تكمیل راه توریستی خلخال به ماسوله در استان گیلان هم 90 میلیارد ریال از اعتبارات استانی سال قبل به این طرح تزریق شده كه پیش بینی می گردد امسال تكمیل شود.
او اظهار نمود: با بهره برداری از این طرح راه سازی مهم خلخال و در صورتیكه 20 درصد از 6 میلیون توریست ورودی به شهر توریستی ماسوله گیلان با استفاده از راه جدید وارد خلخال شوند، یك میلیون و 200 هزار توریست با استفاده از این مسیر توریستی وارد استان اردبیل شده و صنعت گردشگری این استان رونق خواهد گرفت.
بشیر خالقی، نماینده مردم شهرستان های خلخال و كوثر در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه اظهار داشت: امسال 100 میلیارد ریال اعتبار از سرجمع بودجه سال 97 در اختیار وی قرار گرفته كه این اعتبار برای اجرای طرح های آبرسانی روستایی، طرح های هادی روستایی و اجرا و تكمیل طرح های راه سازی هزینه خواهد شد.
فرماندار خلخال هم اظهار داشت: ملاك و شاخص توزیع اعتبارات استانی نوع و نحوه عملكرد دستگاه های اجرایی در سال قبل است.
فریدون بابایی با اشاره به اینكه اعتبارات سال قبل خلخال با كمترین تغییرات توزیع همراه بود، اضافه كرد: در توزیع اعتبارات استانی محوریت و توسعه سه بخش مهم گردشگری، معدن و كشاورزی صورت گرفته است.
وی با تاكید بر ضرورت جلوگیری از جابه جایی اعتبارات توزیع شده در میان دستگاه های اجرایی اظهار داشت: در توزیع اعتبارات امسال تكمیل طرح های عمرانی با پیشرفت فیزیكی بالای 80 درصد بعنوان اولویت لحاظ شده است.
7119/6018


1397/04/31
13:24:53
5.0 / 5
5453
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها