سفیر تاجیكستان: درصدد افزایش مراودات با همدان هستیم

سفیر تاجیكستان: درصدد افزایش مراودات با همدان هستیم

فی بگیر: همدان- سفیر تاجیكستان در تهران اظهار داشت: كشور متبوعش به دنبال افزایش مراودات در حوزه های مختلف به ویزه گردشگری و اقتصادی با استان همدان است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، نعمت الله امامزاده شامگاه جمعه در نشست فعالان اقتصادی استان همدان با سفرای كشورهای خارجی مقیم ایران تصریح كرد: همدان و تاجكستان دارای مشتركات فرهنگی هستند كه یكی از نمونه های بارز آنها وجود مقبره «میر سیدعلی همدان» در كولاب تاجیكستان است.
وی یادآوری كرد: سال 2018 هیاتی از همدان در كولاب تاجیكستان حضور یافت و بعد از آن هم در جشن 700 سالگی این عالم فرزانه، یك هیات از شهر كولاب تاجیكستان در همدان حاضر شد.
سفیر تاجیكستان در تهران افزود: تاجیكستان از سالهای گذشته تبادلات خود با همدان را شروع كرده و درصدد افزایش همكاری های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با این استان است.
امامزاده اظهار داشت: اساس و بنیان رشد اقتصادی بیشتر كشور ها توجه به گردشگری می باشد ازاین رو برای دستیابی به این هدف باید این پیوند با همدان عمیق تر شود.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی همدان هم در این جلسه اظهار داشت: سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران به باعث قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی، تنها نهاد رسمی تشویق سرمایه گذاری خارجی در كشور است كه به آسان سازی ورود سرمایه، تأمین حمایت قانونی و امنیت كامل برای سرمایه گذاری های خارجی می پردازد.
سید ناصر محمودی اضافه كرد: سرمایه گذاری برای دولت ایران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ازاین رو حمایت های همه جانبه ای از این قشر دارد.
نایب رئیس خدمات سرمایه گذاری همدان تصریح كرد: در همین ارتباط كتابچه و بروشورهایی حاوی فرصت های سرمایه گذاری در اختیار سفرا قرار گرفته است.
محمودی افزود: نرم افزاری هم برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان تهیه و در آن این ظرفیت ها معرفی و در اختیار مهمانان خارجی گذاشته شده است.
وی اظهار داشت: قوانین مترقی سرمایه گذاری در ایران مصوب مجلس بود و توسط حاكمیت تایید شده و در آن وظایفی برای سازمان سرمایه گذاری خارجی شامل جلب، پذیرش، ورود، بكارگیری و خروج سرمایه های خارجی پیش بینی شده است.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی همدان اضافه كرد: تهیه، تدوین و پیشنهاد سیاست ها، ضوابط و برنامه های مربوط به سرمایه گذاری های خارجی، تهیه و تنظیم و انجام مذاكرات مربوط به موافقتنامه های تشویقی و حمایت متقابل از سرمایه گذاری با دیگر كشورها از وظایف این سازمان به حساب می آید.
محمودی پوشش تمامی خطرهای تجاری همچون جبران زیان ناشی از ممنوعیت یا توقف اجرای موافقتنامه مالی براثر وضع قانون و یا تصمیمات دولت را از خصوصیت ها و مزایای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی دانست.
همدان در سال 2018 میلادی بعنوان پایتخت گردشگری در كهن قاره آسیا برگزیده شده و در این راستا روز گذشته و امروز میزبان سفرای چندین كشور و ده ها نماینده خارجی بود.
7526/2090


1397/04/22
00:01:59
5.0 / 5
4878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها