اعتبارات اشتغال كمیته امداد خراسان رضوی 2 برابر شد

اعتبارات اشتغال كمیته امداد خراسان رضوی 2 برابر شد

فی بگیر: مشهد- مدیر كل كمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی اظهار داشت: اعتبارات امسال اشتغال و خودكفایی این نهاد در حوزه تسهیلات ارزان قیمت روستایی و شهری بیش از 2 برابر افزایش یافته است.


حبیب الله آسوده روز دوشنبه در حاشیه دیدار با تعدادی از خانواده های زیرپوشش كمیته امداد در نیشابور طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: سال قبل یك هزار و 230 میلیارد ریال در این بخش اختصاص یافت كه این رقم امسال 2 هزار و 760 میلیارد ریال شده است.
وی اظهار نمود: 500 میلیارد ریال از اعتبار امسال در این حوزه از منابع بانكی تامین شده است.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندسازی كمیته امداد امسال اظهار داشت: در این طرح كه به صورت آزمایشی در نیشابور اجرا می شود، محصولات تولیدی خانواده های زیرپوشش این نهاد كه توانمند شده و به خودكفایی رسیده اند معرفی و عرضه خواهد شد.
آسوده اضافه كرد: رویكرد كمیته امداد جلب مشاركت مردم در طرح های اكرام ایتام و محسنین است كه مورد استقبال قرار گرفته و جذب 50 هزار حامی تا آخر امسال هدفگذاری شده است.
وی اظهار نمود: بیش از 50 هزار یتیم و افراد بدسرپرست یا دارای سرپرست ناتوان زیرپوشش كمیته امداد استان خراسان رضوی هستند و سرانه كمكهای ماهیانه ای كه توسط حامیان به آنان پرداخت می گردد 300 هزار ریال است كه امسال به 500 هزار ریال افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: خانواده های بیش از سه نفر زیرپوشش این نهاد كه فاقد مسكن هستند امسال برای رفع مشكل مسكن ساماندهی می شوند.
آسوده اضافه كرد: حدود 70 درصد سرپرستان خانواده های زیرپوشش كمیته امداد استان خراسان رضوی سالمند هستند كه تعداد آنها حدود 80 هزار نفر است و سرانه پرداختی به هر نفر از آنان توسط این نهاد ماهیانه یك میلیون و 200 هزار ریال است.
وی اظهار نمود: 123 هزار خانواده معیشت بگیر در این استان زیرپوشش كمیته امداد هستند و 62 هزار خانواده از سایر خدمات این نهاد بهره می برند.
وی اظهار داشت: میزان كمكهای مردمی به این نهاد در سه ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد افزایش داشته است.
9869 / 6053


1397/04/11
22:36:40
5.0 / 5
5243
تگهای خبر: پرداخت , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها