كاسپین هم وام ازدواج می دهد

كاسپین هم وام ازدواج می دهد

فی بگیر: موسسه اعتباری كاسپین كه مدت هاست عموما نام آن با حاشیه سپرده گذارانش و رایزنی برای تعیین تكلیف تعاونی های منحل شده زیرمجموعه آن برای مخاطبان شبكه بانكی آشناست، اخیرا وارد جمع پرداخت كنندگان وام ازدواج هم شده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با بیان اخیر بانك مركزی بانك های سرمایه، حكمت و موسسه كاسپین به جمع بانك های پرداخت كننده تسهیلات ازدواج پیوستند. وام ازدواج امسال و برپایه قانون بودجه افزایش پیدا كرده و از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان رسید. مدت بازپرداخت این تسهیلات ۶۰ ماهه و با كارمزد چهار درصد است كه متقاضیان می توانند با استفاده از بانك های عامل برای دریافت تسهیلات به ازای هر نفر ۱۰ میلیون تومان اقدام نمایند.

آخرین آمار از این حكایت دارد در سال قبل حدود یك میلیون و ۵۵۶ هزار نفر تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی با هزینه ای حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دریافت كرده و برای سال جاری كه رقم تسهیلات افزایش پیدا كرد هم تابحال حدود ۱۸۳ هزار نفر موفق به دریافت وام ازدواج شدند.

در حالی با پیوستن سه بانك و موسسه جدید به سامانه ازدواج حدود ۳۴ بانك و موسسه پرداخت تسهیلات را انجام خواهند داد كه آمدن "كاسپین" به این جمع قابل توجه بود. به هرحال این موسسه كه در انتها سال ۱۳۹۴ به جمع مجازهای بانكی پیوست مدتی نگذشت كه درگیر حواشی شده و دچار مشكلاتی شد. كاسپین از هشت زیرمجموعه تشكیل شد كه بزرگترین آن تعاونی فرشتگان بود و قرار بر این شد تا این موسسه مسئولیت رسیدگی به وضعیت دارایی ها و بدهی های تعاونی ها را بر عهده داشته و آنها را ساماندهی كند، اما مسائل خاص این تعاونی ها در نهایت باعث شد تا كاسپین به روال معمول خود پیش نرود به گونه ای كه در حدود دو سال اخیر همواره تجمعات و اعتراض های سپرده گذاران این تعاونی ها كاسپین را به حاشیه برده و این موسسه نتوانست آن طور كه پیش بینی می شد پاسخگوی سپرده گذاران باشد، هرچند كه در ابتدای امر بانك مركزی به وضوح اعلام نمود كه مدیران كاسپین در رسیدگی به وضعیت تعاونی ها قصوراتی داشته و مسئولیت خویش را به درستی انجام ندادند، از این رو در مدت اخیر حدود سه مدیر در كاسپین جابه جا شدند.

پرداخت وجوه سپرده گذاران تعاونی های زیرمجموعه كاسپین در دو سال اخیر با عنایت به كمبود منابع آنها عموما از مشكلات موسسه و البته بانك مركزی به شمار رفته به گونه ای كه فرشتگان به تنهایی حدود ۸۶۰۰ میلیارد تومان بدهی داشت كه ۳۶۰۰ میلیارد تومان آن سود شناسایی شده تلقی شد و ۵۰۰۰ میلیارد دیگر باید به سپرده گذاران آن پرداخت گردد. جریان تعیین تكلیف سپرده گذاران تعاونی های زیرمجموعه كاسپین در حالی از مهم ترین حواشی این روزهای نظام بانكی به حساب می آید و نبود منابع از مهم ترین دغدغه های آن به حساب می آید كه این روزها كاسپین طرح های تسهیلاتی متفاوتی را به اجرا درآورده و همچون آن می توان به ورود به پرداخت وام ازدواج اشاره نمود.
1397/04/02
22:14:17
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها