مدیركل امور مالیاتی خراسان جنوبی:

آخرین مهلت عرضه اظهارنامه مالیاتی آخر خرداد ماه است

آخرین مهلت عرضه اظهارنامه مالیاتی آخر خرداد ماه است

فی بگیر: بیرجند- مدیركل امور مالیاتی خراسان جنوبی اظهار داشت: آخرین مهلت عرضه الكترونیكی اظهارنامه و پرداخت مالیات اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل حداكثر تا آخر خردادماه جاری است.


مهدی نباتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: 31 خرداد ماه جاری آخرین مهلت عرضه اظهارنامه مالیاتی عملكرد سال قبل است و از آنجائیكه این زمان قابل تمدید نیست، مودیان صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی تنها هفت روز برای عرضه این اظهارنامه فرصت دارند.
وی با تاكید بر اینكه تسلیم اظهارنامه بعد از این موعد، علاوه بر اعمال نشدن معافیت های مقرر قانونی، مشمول جرائم غیرقابل بخشش می گردد تصریح كرد: همه ادارات مالیاتی در استان آماده عرضه خدمات و راهنمایی مودیان در ایام پایانی خرداد ماه هستند.
وی ادامه داد: مودیان مالیاتی می توانند با رجوع به سایت سازمان امور مالیاتی كشور به نشانی TAX.GOV.IR این اظهارنامه را دریافت و تكمیل كنند.
مدیركل امور مالیاتی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال قبل 33 هزار و 666 اظهارنامه مالیاتی در استان تكمیل شد كه از این تعداد 27 هزار و 551 اظهارنامه مربوط به مشاغل و 2 هزار و 481 فقره اظهارنامه به اشخاص حقوقی و 3هزار و 634 فقره به صاحبان املاك تعلق داشت.
نباتی ادامه داد: سال قبل 2 هزار و 461 میلیارد ریال مالیاتی در استان وصول شد كه هزار و 485 میلیارد ریال آن مربوط به مالیات های مستقیم و 976 میلیارد ریال آن مالیات ارزش افزوده بوده است.
وی با تاكید بر اینكه مالیات دریافت شده بعد از اینكه به خزانه كل كشور واریز شد در قالب اعتبارات به استان برگشت داده می گردد اظهار داشت: این درآمد صرف اموری چون راهسازی، احداث بیمارستان و پروژه های عمرانی دهیاری ها و شهرداری های استان می گردد.
نباتی با اشاره به اینكه 233 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال 97 برای استان مصوب شده است اضافه كرد: درآمد حاصل از مالیات ارزش افزوده صرف پروژه های دهیاری ها و شهرداری ها می گردد كه از این رقم 82 درصد درآمد به شهرداری ها و 12 درصد به دهیاری ها پرداخت گردید.
مدیركل امور مالیاتی استان ضمن تاكید بر ارائه به موقع اظهارنامه ها ادامه داد: بالغ بر 85 درصد مودیان صاحبان مشاغل استان اظهارنامه مالیات صفر و كمتر از آن ارائه كردند؛ بنابراین از آنجایی كه مشاغل استان ضعیف هستند اكثرا از مالیات معاف می گردند یا مشمول مبالغ كم خواهند بود تلاش می نماییم زیاد به قشر صدمه پذیر كار نداشته باشیم و اگر اظهارنامه ارائه دهند بر مبنای همان مالیات محاسبه می گردد.
نباتی خاطرنشان كرد: دراستان تمركز بر روی فرارهای مالیاتی و بحث های مالیاتی كلان است و در قانون هم با فرارهای مالیات مانند مجرم برخورد می گردد تا حق و حقوقی از دولت ضایع نشود.
سهم خراسان جنوبی از وصول مالیات در سطح كشور 0.27 درصد است.
9766 * 6054


1397/03/24
12:41:31
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها