انتقاد احزاب اروپایی از سیاست های پولی بانك مركزی اروپا

انتقاد احزاب اروپایی از سیاست های پولی بانك مركزی اروپا

فی بگیر: سیاست های پولی بانك مركزی اروپا و منطقه یورو به تازگی مورد انتقاد شدید احزاب پوپولیست اروپا قرار گرفته است و به عقیده آن ها این سیاست ها سبب محدود شدن عملكرد اقتصادی بعضی از كشورهای عضو می گردد.


به گزارش فی بگیر به نقل از اسپوتنیك، یورگ مویتن- سخنگوی حزب؛ آ اف د؛ اعلام نمود سیاست های بانك مركزی اروپا روز به روز سیاست زده تر می گردد و آنگلا مركل- صدراعظم آلمان و امانویل ماكرون - رئیس جمهور فرانسه را متهم به نادیده گرفتن نظرات كارشناسان كرد. وی اضافه كرد: خیلی از اقتصاددانان نسبت به این كه تشكیل وزارت امور اقتصادی اروپایی با بودجه ای مستقل می تواند رویكردها را سیاست زده تر كند اخطار داده اند و سیاست مدارانی چون مركل و ماكرون نمی خواهند به كارشناسان گوش دهند.

وی هم چنین اظهار داشت كه تشكیل وزارت دارایی اروپا می تواند توزیع ثروت در میان اعضا را ناعادلانه تر كند و شكاف بین كشورهای ثروتمند چون آلمان و فرنسه را با كشورهای كمتر توسعه یافته شرق و جنوب افزایش دهد. او گفت یورو برای كشورهای جنوبی عضو اتحادیه اروپا بیش از اندازه قدرتمند است، اما برای كشورهای دیگری چون آلمان بیش از حد ضعیف است و سیاست های مشترك پولی برای كشورهایی با این حد از تفاوت جواب نخواهد داد.

حزب آ اف د تنها حزب منتقد به عملكرد منطقه یورو نیست و حزب لیگ ایتالیا هم شدیدا از پروژه های اقتصادی بانك مركزی اروپا انتقاد كرده است. جنبش ۵ ستاره هم از بانك مركزی اروپا به علت ممانعت از برنامه های افزایش مخارج انتقاد كرده بود. جبهه ملی فرانسه هم از مخالفان سرسخت منطقه یورو به حساب می آید. از یونان هم اخباری به گوش می رسد كه بعضی از احزاب یونانی برای آخر دادن به مشكلات اقتصادی این كشور خواستار خروج از منطقه یورو و بازگشت به واحد پولی ضعیف تر قبلی این كشور هستند تا هم صادركنندگان یونانی رقابت پذیری بیشتری داشته باشند و هم گردشگر بیشتری جذب شود.
1397/03/08
23:42:28
5.0 / 5
4832
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها