تشكل های تخصصی كشاورزی كشور به 141 مورد می رسد

تشكل های تخصصی كشاورزی كشور به 141 مورد می رسد

فی بگیر: سنندج - عضو هیات مدیره سازمان تعاون روستایی ایران اظهار داشت: تعداد تشكل های تخصصی محصولی كشور امسال با 20 مورد افزایش به 141 تشكل می رسد.


محمد وحید قلفی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تكریم و معارفه رئیس سازمان تعاون روستایی استان كردستان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا تصریح كرد: در پنج سال گذشته، تعاون روستایی برای تشكیل تشكل های كشاورزی به سمت تك محصولی بودن آنها با هدف هویت بخشیدن به فعالیت های بهره برداران حركت كرده است.
وی اضافه كرد: در این مدت 121 تشكل محصولی در محصولات مختلف و اساسی كشور تشكیل شد و امسال 20 تشكل جدید در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی هم تشكیل می گردد.
قلفی تصریح كرد: تشكل های تخصصی محصولات بر مبنای استراتژیك بودن محصول در كشور یا استان، تعداد بهره برداران و فراوانی كشت در مناطق مختلف انتخاب می شوند.
وی از فعالیت 2 هزار و 775 تشكل روستایی، یك هزار و 290 تشكل كشاورزی در سطح كشور اطلاع داد و خاطرنشان كرد: این تعداد تشكل عهده دار ساماندهی فعالیت بیش از چهار میلیون بهره بردار كشاورزی هستند.
عضو هیات مدیره سازمان تعاون روستایی ایران اظهار داشت: تعاون روستایی هم اكنون بعنوان گسترده ترین شبكه تعاونی كشور، از بهره برداران كشاروزی به صورت جدی حمایت می كند.
قلفی فعالیت های سازمان تعاون روستایی را در بخش های حمایتی، هدایتی و نظارتی اعلام نمود و اضافه كرد: این فعالیت ها در خرید محصولات، توزیع و عرضه آنها اعمال می گردد كه اكنون 14 محصول را به صورت تضمینی، توافقی و حمایتی خریداری می كند.
وی افزود: سازمان تعاون روستایی در خرید محصولاتی همچون گندم، جو و ذرت كه در تامین امنیت غذایی اهمیت بسزایی دارد به صورت مباشرتی عمل می كند.
وی از ظرفیت 2 میلیون تنی انبارهای سازمان تعاون روستایی در كشور اطلاع داد و خاطرنشان كرد: این سازمان بدنبال بهینه سازی، نوسازی و مكانیزه كردن این انبارهای ذخیره محصولات است.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، در این آیین پیمان اسكندری بعنوان مدیر جدید سازمان تعاون روستایی استان كردستان معرفی و از خدمات احمد ذكریایی نژاد در این مسئولیت تقدیر گردید.
همچنین در حكمی سید احمد ذكریایی نژاد بعنوان معاون بهبود تولیدات امور دام، محمد پیشداد بعنوان معاون مدیریت و منابع و خلیل فعله گری بعنوان معاون امور اقتصادی سازمان جهاد كشاورزی كردستان منصوب و معرفی گشتند.
سازمان تعاون روستایی از سال 1346 فعالیت خویش را آغاز و در حوزه تشكیل تعاونی ها در سطح روستا برای تامین ارزاق و مایحتاج عمومی كشاورزان اقدام نمود.
این سازمان دارای بیش از 230 تشكل و شركت تعاونی است.
3034/9102


1397/03/02
16:29:46
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها