مشكلات شیرینی فروشان اصفهان برای تولید زولبیای ماه رمضان

مشكلات شیرینی فروشان اصفهان برای تولید زولبیای ماه رمضان

فی بگیر: رییس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان با اشاره به اینكه شیرینی فروشان در آستانه ماه رمضان با كمبود و نبود روغن نباتی در بازار رو به رو شده اند، اظهار داشت: برپایه سیاست اتحادیه هر كیلو زولبیا و بامیه درجه یك در اصفهان در این ماه با نرخ 14 هزار تومان عرضه گردد.


حسن شریفی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا، در مورد قیمت زولبیا و بامیه در آستانه ماه رمضان، اظهار نمود: متاسفانه روغن سرخ كردنی در بازار موجود نیست و با وجودی كه هر حلب روغن 10 هزار تومان نسبت به قبل گران شده، اما برای عرضه در بازار موجود نیست.
وی با اشاره به اینكه طی یك هفته گذشته روغن در بازار موجود نیست، اظهار داشت: متاسفانه شیرینی فروشی ها در تامین روغن سرخ كردنی دچار مشكل هستند و حتی روغن مورد نیاز از شركت های تهرانی وارد اصفهان نمی گردد.
رییس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان اضافه كرد: روغن سرخ كردنی نه تنها در اصفهان، بلكه در تهران هم كه حتی 20 هزار تومان گران تر شده، در بازار عرضه نمی گردد.
وی در مورد دلایل گرانی روغن سرخ كردنی، اظهار نمود: برخی نبود ورق برای حلب روغن و برخی نبود مواد اولیه تولید روغن سرخ كردنی را همچون دلایل نایابی و گرانی روغن در كشور می دانند.
شریفی خاطرنشان كرد: علاوه بر كارخانه روغن ناز اصفهان، كارخانه های بهار، پامجال، نازگل و... در كشور تولیدكننده هستند، اما متاسفانه شیرینی فروشی ها در آستانه ماه رمضان به كمبود برخورده اند.
وی در پاسخ به این سوال كه در این شرایط آیا زولبیا و بامیه در آستانه ماه رمضان گران می شود، اضافه كرد: با وجود نبود روغن سرخ كردنی در بازار و در حالیكه قیمت ها در این اتحادیه برپایه رقابت آزاد تعیین می شود، بنابر سیاست اتحادیه مقرر است هر كیلو زولبیا و بامیه درجه یك در اصفهان با نرخ 14 هزار تومان عرضه گردد.
رییس اتحادیه گز و شیرینی اصفهان با تاكید بر اینكه خوشبختانه در تامین دیگر مواد لازم برای تهیه زولبیا و بامیه كمبودی نداریم، اظهار داشت: هم اكنون 1200 واحد تولید شیرینی در شهر اصفهان فعال می باشند.1397/02/24
14:01:04
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها