جای خالی خشكبار ایرانی در جام جهانی روسیه

جای خالی خشكبار ایرانی در جام جهانی روسیه

فی بگیر: رئیس اتحادیه صادركنندگان خشكبار اظهار داشت: با عنایت به شرایط فعلی ارز صادرات دستخوش تغییرات بسیار شده و برای جام جهانی هم نمی توان انتظار چندانی برای رونق داشت.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، فاصله چندانی تا برگزاری رقابت های جام جهانی فوتبال باقی نمانده و این رویداد می تواند فرصتی مناسب برای صادرات خشكبار و حتی محلی برای بازاریابی باشد. حتی از ماه ها قبل اینگونه اعلام می شد كه افغان ها هم برای بهره برداری از ظرفیت ایران دست به كار شده و تلاش دارند محصول ایرانی را خریداری نموده و آن را برای فروش در این رقابت ها آماده كنند با این وجود به استناد صحبت های رئیس اتحادیه صادركنندگان آجیل و خشكبار گویی نمی توان انتظار چندانی برای حضور موثر ایران در این بازار داشت.

محمدحسین شمس فرد - رئیس اتحادیه صادركنندگان خشكبار - در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: در ماه های اخیر با عنایت به وضعیت ارز، صادرات و واردات كشور با مشكلات مختلف مواجه شده است.

وی اظهار نمود: در چنین شرایطی بحث جام جهانی هم مطرح نمی گردد، البته حتی اگر بنای صادرات به جام جهانی را هم داشتیم، این رقم آنقدر نبود كه بتوان روی آن حساب كرد.

رئیس اتحادیه صادركنندگان خشكبار با تاكید بر اینكه در ماه های اخیر افراد ترجیح داده اند برای صادرات دست نگه دارند، اظهار داشت: اكنون اگر هم صادراتی صورت می گیرد مربوط به افرادی است كه از گذشته بدهی داشته اند.

شمس فرد اضافه كرد: كالاهای مورد نیاز ما هم بسیار گران شده و قیمت آنها حتی از دلار هم پیشی گرفته است، چراكه افراد به بهانه افزایش نرخ ارز بهایی به مراتب بیشتر برای محصول خود دریافت می كنند.

وی همینطور تصریح كرد: محصولات جدیدی كه مرداد و شهریور امسال برداشت می شوند هم با عنایت به بارندگی های امسال و وضعیت جوی بعید به نظر می رسد شرایط خیلی خوبی داشته باشند، چراكه با عنایت به سرما و بارانی كه به سردرختی ها خورده، نمی توان انتظار داشت شرایط خوبی حاكم باشد.

رئیس اتحادیه صادركنندگان خشكبار همینطور اظهار داشت: به هر حال یك عده هستند كه به صورت مرتب و دائم با روسیه كار می كنند و به این كشور صادرات دارند اما به هر حال خریدار طرف روس هم به صورت مشخص اعلام نمی كند كه این محصول را به چه نیتی می خرد و برای چه زمانی نگهداری می كند؟

شمس در پاسخ به این سوال كه وضعیت تلاش افغان ها برای بهره وری از محصولات ایرانی توضیح داد: افغان ها هم نسبت به خرید آجیل ایرانی برای عرضه اقبال نشان داده اند و از چند ماه گذشته خرید خویش را انجام می دهند زیرا به جهت اینكه محصول به دست آنها برسد، دو تا سه ماه لازم است. بر همین مبنا خریدهای آنها هم مربوط به این روزها نمی گردد كه بخواهیم بگوییم خرید آنها برای جام جهانی در وضعیت صادرات این روزها تاثیر گذاشته است.

به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشكبار پیش از این به ایسنا گفته بود كه بعضی از صادركنندگان كه پسته را با استفاده از افغانستان صادر می كردند اكنون از دور خارج شده اند، چراكه مدتی است افغان ها به شهرهایی مانند رفسنجان، سیرجان و غیره می روند و محصول مورد نیاز را مستقیم از باغدار می خرند. اكنون هم كه در آستانه برگزاری رقابت های جام جهانی در روسیه هستیم از همین حالا افغان ها وارد بازار شده اند پسته ایرانی را در حجمی چند برابر سال های گذشته می خرند كه به روسیه صادر كنند.
1397/02/17
13:04:20
5.0 / 5
5501
تگهای خبر: صادرات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها