900 میلیارد ریال از كسری بودجه دانشگاه علوم پزشكی ایلام تامین شد

900 میلیارد ریال از كسری بودجه دانشگاه علوم پزشكی ایلام تامین شد

فی بگیر: ایلام - رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام اظهار داشت: از مجموع یك هزار و 400 میلیارد ریال كسری بودجه دانشگاه، 900 میلیارد ریال آن از منابع مختلف تامین شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، دكتر كریم همتی روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه استان به مناسبت هفته سلامت اظهار نمود: همینطور هفت ماه مطالبات معوق پرسنلی و 6 ماه مطالبات معوق پزشكان پرداخت شده است.
وی اضافه كرد: در روزهای تعطیلات نوروز 97، 47 هزار نفر به مراكز درمانی استان رجوع كردند كه از این تعداد 42 هزار سرپایی درمان و پنج هزار نفر بستری شدند و یك هزار مورد هم عمل جراحی انجام شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام با اشاره به اینكه حفظ سلامت مردم به دور از حاشیه ها هدف تمامی كاركنان و پرسنل این دانشگاه است، اظهار داشت: 90 تا 95 درصد ایرادات از حوزه سلامت استان بحق است و در جهت رفع آنها تلاش می شود، اما مشكل جایی است كه از ایرادات بهره برداری خاصی شود زیرا تشدید مبحث به نفع هیچكس نیست.
دكتر همتی بیان كرد: بخشی از مشكلات از اختیار ما خارج است و اگر مطالبه گری مردم و رسانه ها به نتیجه نهایی نمی رسد به این دلیل است كه وسع و امكانات فعلی كشور جوابگو نیست.
وی تصریح كرد: اجرای طرح تحول سلامت سبب كاهش پرداختی از جیب مردم شده است اما فشار كاری پرسنل دانشگاه 2 تا 3 برابر شده بنابراین ممكن است در عرضه برخی خدمات به بیماران دچار مشكل شویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام خاطرنشان كرد: این دانشگاه تعهدی در مورد تامین نیرو برای بیمارستان شهدای زاگرس ندارد و اصل تامین نیرو باید توسط مسئولان بیمارستان صورت گیرد اما مشكلات و كمبودهای بیمارستان توسط دانشگاه قابل پوشش است.
دكتر همتی افزود: بیمارستان شهدای زاگرس یك كلینیك خصوصی وابسته به سازمان تامین اجتماعی است و هیچگونه ارتباط مستقیم اداری و استخدامی با این دانشگاه و حتی تامین اجتماعی ندارد.
وی با اشاره به اینكه در زمان افتتاح بیمارستان بحث تامین نیرو دیده نشده است، اظهار داشت: دانشگاه آمادگی هرگونه همكاری لازم را با این بیمارستان دارد اما مشروط به اینكه نیروهای اصلی مورد نیاز توسط تامین اجتماعی بكارگیری شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام اضافه كرد: تعدادی نیروی متخصص و فوق تخصص در اختیار دانشگاه است كه اگر این نیروها در بیمارستان ها و مراكز خصوصی بكارگیری شوند مراكز دولتی با مشكل مواجه خواهند شد ازاین رو دانشگاه تنها مكمل فعالیت این بیمارستان است و منبع اصلی تامین نیروی بیمارستان نیست.
دكتر همتی تصریح كرد: بیمارستان شهدای زاگرس یك سرمایه برای استان است و هیچكس تمایل ندارد تعطیل شود اما باید به دنبال تامین نیرو باشد و این انتظار كه پرسنل و پزشكان بخش دولتی به این بیمارستان بروند، منطقی نیست.
وی خاطرنشان كرد: این بیمارستان و دیگر بیمارستان های مشابه با وجود اینكه رابطه اداری با دانشگاه علوم پزشكی ندارند اما چون بخشی از بار بهداشت و درمان دانشگاه و استان را بر عهده دارند تمام تلاش خویش را بكار خواهیم گرفت تا فعال و پویا باشند و خدمات بهینه به مردم استان عرضه كنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام اظهار داشت: ویزیت گروهی توسط پزشكان مورد تایید نیست اما این حق باید توسط خود مردم مطالبه شود و آنها به پزشكان این اجازه را ندهند كه ویزیت گروهی صورت گیرد.
دكتر همتی با اشاره به اینكه در بعضی موارد اصرار و عجله مردم و همینطور تعداد زیاد بیماران پزشك را ناچار به ویزیت گروهی می كند، خاطرنشان كرد: احترام به حق قانونی بیماران در زمینه ویزیت تكی باید از سوی مردم و رسانه ها به یك مطالبه اجتماعی تبدیل گردد.
وی در مورد خریداری دانشكده دندانپزشكی توسط دانشگاه علوم پزشكی، اظهار نمود: خرید این دانشكده یك تصمیم اشتباه بود كه توسط تیم مدیریتی پیشین انجام شد.
وی تصریح كرد: با عنایت به اینكه اعتبار خرید این دانشكده معادل 180 میلیارد ریال از محل وام بانكی تامین شده است كه حدود 100 میلیارد ریال سود به آن اضافه خواهد شد، این خرید اشتباه بوده و نباید انجام می شد.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، دانشگاه علوم پزشكی ایلام، 10 شبكه بهداشتی درمانی، 9 بیمارستان، پنج دانشكده، 63 مركز بهداشتی درمانی، یك پایگاه اورژانس هوایی، 2 هزار و 400 دانشجو در 30 رشته مختلف و 159 عضو هیات علمی دارد.
یكم تا هفتم اردیبهشت ماه بعنوان هفته سلامت در كشور نامگذاری شده است.
6032/6034


1397/02/04
16:07:15
5.0 / 5
5426
تگهای خبر: پرداخت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها