وزیر انرژی امارات خبر داد

ادامه محدودیت تولید نفت تا آخر امسال

ادامه محدودیت تولید نفت تا آخر امسال

فی بگیر: وزیر انرژی امارات متحده عربی اظهار داشت: همه تولیدكنندگان نفت عضو و غیرعضو اوپك همچون روسیه متعهد هستند تا آخر سال ۲۰۱۸ محدودیت تولیدشان را حفظ كنند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سهیل محمد المزروعی در حاشیه كنفرانس نفت و گاز خاورمیانه در ابوظبی اظهار داشت: به صورت كلی از نظر عوامل عرضه و تقاضا در بازار، ماموریت ما كامل نشده است. ما باید به تلاش ادامه دهیم تا شاهد تولید تعادل واقعی در بازار باشیم.

اوپك و شماری از تولیدكنندگان خارج از این سازمان كه در راس آنها روسیه قرار دارد، با هدف حذف مازاد عرضه و تقویت قیمت ها از ژانویه سال ۲۰۱۷ كاهش تولید را به اجرا گذاشته اند و این توافق را تا دسامبر سال ۲۰۱۸ تمدید كرده اند با این همه مقرر است در نشست اوپك در وین كه ماه ژوئن برگزار می شود، سیاست محدودیت عرضه بازبینی شود.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا جمعه گذشته از اوپك برای بالا بردن قیمت نفت انتقاد نمود و اظهار داشت: قیمت های نفت به شكل غیرواقعی افزایش یافته اند و این قابل قبول نیست. اظهارات وی از جانب صادركنندگان نفت مختلف عضو اوپك رد شد.

در تازه ترین اظهارنظر، خبرگزاری دولتی APS به نقل از عبدالمومن اولد كادور، مدیرعامل شركت سوناطرك الجزایر نوشت: نفت هم اكنون حدود ۷۵ دلار در هر بشكه است و كشورهای تولیدكننده معتقدند كه قیمت مناسبی است.

كادور اظهار داشت: اگر قیمت ها در محدوده ۷۰ تا ۸۰ دلار بماند، این وضعیت برای هر دوی تولیدكنندگان و مصرف كنندگان مثبت خواهد بود.

وی در ادامه ابراز امیدواری كرد كه این قیمت به مدت طولانی حفظ شود تا به بهبود سرمایه گذاری در اكتشاف كمك نماید.

بر اساس گزارش رویترز، الجزایر به درآمدهای انرژی كه ۶۰ درصد از بودجه دولت و ۹۴ درصد از كل درآمدهای صادراتی را تشكیل می دهند به شدت متكی است. این كشور پروژه های زیرساخت مختلف و مخارج خویش را از زمانی كه قیمت نفت در اواسط سال ۲۰۱۴ ریزش كرد، كاهش داد.
1397/02/03
13:27:04
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: تولید , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها