جریان آب انتقالی به یزد برقرار شد

جریان آب انتقالی به یزد برقرار شد

فی بگیر: یزد- مسئول روابط عمومی شركت آب منطقه ای یزد اظهار داشت: با تلاش كارشناسان فنی و تیم تعمیرات این شركت از ساعت 2.5 بامداد، جریان آب انتقالی به یزد برقرار شد.


افرادی ناشناس، عصر روز گذشته /جمعه/ به خط انتقالی آب به استان یزد در مسیر اصفهان، صدمه رساندند كه باعث قطع جریان اب شد.
سیدعلیرضا كربلایی اكرمی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: تعمیرات خط لوله انتقالی به یزد پس از خسارت های چند باره به حوضچه ها تا پاسی از شب ادامه یافت.
وی اضافه كرد: متعرضان برای بار سوم، عصر روز جمعه سی و یكم فروردین ماه به پنج حوضچه خط انتقالی آب كوهرنگ به استان یزد خسارت زده و آب را قطع كردند.
مدیر روابط عمومی شركت آب منطقه ای یزد خاطرنشان كرد: پس از استقرار سریع كارشناسان فنی این شركت، تعمیرات در ساعت 2.5 صبح به آخر رسید و دوباره جریان آب برقرار و از ساعات ابتدایی امروز، آب به یزد رسید.
كربلایی اكرمی درباره میزان خسارت های این دوره اظهار داشت: خسارت های مادی حدود 1.5 میلیارد ریال ارزیابی می گردد كه البته این بخش جدای از خسارت های روحی و روانی و استرس های وارد شده به مهندسانی است كه برای تعمیر خسارت در محل حاضر می شوند.
استان یزد در 15 سال اخیر با خشكسالی‎‎های متوالی همراه بوده به نحوی كه متوسط بارندگی استان به 80 میلیمتر كاهش یافته كه البته در سال آبی جاری به 40 میلیمتر نزول یافته و هر ساله هم این وضعیت در حال بدتر شدن است.
تنها نیمی از آب شرب مورد نیاز مردم استان یزد از منابع آبی زیرزمینی كه عمدتاً هم از كیفیت مطلوبی برخوردار نیست، تامین و 50 درصد مابقی از خط انتقالی تامین می گردد.
سهم استان از آب انتقالی در سال تنها 60 میلیون مترمكعب است در حالیكه برآورده ها میزان آب شرب مورد نیاز استان در سال 1425 را 250 میلیون مترمكعب تخمین می زند.
میزان تخصیص آب خط انتقالی به یزد 98 میلیون مترمكعب برپایه آورد نرمال رودخانه زاینده رود تعیین شده بود.
در سال گذشته، یك بار و امسال در فاصله كمتر از یك ماه، سه بار به خط لوله انتقال آب یزد از كوهرنگ و در مسیر شرق استان اصفهان خسارت وارد و آب شرب مردم یزد قطع شد.
در مجموع خسارت های وارد شده امسال حدود 10میلیارد ریال برآورد می گردد.
1968/ 6197


1397/02/01
13:07:07
5.0 / 5
5445
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها