تلگرام هر آن ممكن است مسدود شود

تلگرام هر آن ممكن است مسدود شود

فی بگیر: دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینكه شهروندان حق دارند از هر پیام رسانی استفاده كنند، به شرط اینكه تابع قوانین كشور باشد، اظهار داشت: فعلا تصمیمی مرتبط با انسداد تلگرام اتخاذ نشده، اما هرآن ممكن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سیدابولحسن فیروزآبادی اظهار نمود: ما به دنبال پیام رسانی با كاربران بالا و قابلیت اشتغال زایی هستیم. تاریخی برای مسدود كردن تلگرام مطرح نشده، اما از كسب و كارها و موسساتی كه كانال های زیادی دارند دعوت شده از پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی كوچ كنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده شخص خود از پیام رسان ها و شبكه های اجتماعی خارجی اظهار نمود: من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می كنم و بنا به تعهدی كه به پیام رسانهای داخلی دارم از آن ها هم استفاده می كنم.

رییس مركز ملی فضای مجازی با اشاره به اینكه در حوزه پیام رسان ها نوعی نابسامانی در كشور وجود دارد، اضافه كرد: اقدامات وسیعی بنا به دستور رییس جمهور در دی ماه ۹۶ انجام شد كه فرمودند كشور باید از پیام رسان غالب (تلگرام) خارج شود. به صورت جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام رسان ها باید نخستین پیام رسان، داخلی باشد. پیام رسان های خارجی هم می توانند فعالیت كنند به شرطی كه تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند. وزارت آموزش و پرورش در حوزه كوچ پیام رسان های خارجی به داخلی بخشنامه صادر كرده است.

فیروزآبادی با اشاره به اینكه به پیام رسان داخلی انواع تهمت ها زده شده، اظهار داشت: در مقایسه با كاربرانی كه از پیام رسان های خارجی استفاده می نمایند، رقم كاربران استفاده كننده از پیام رسان های داخلی بسیار كم است. به كسانی كه با كوچ پیام رسان های خارجی به داخلی كسب و كارشان دچار اختلال می شود، بیمه بیكاری تعلق می گیرد.
وی كه در یك برنامه رادیویی سخن می گفت، با اشاره به اینكه شهروندان حق دارند از هر پیام رسانی استفاده كنند، به شرط اینكه تابع قوانین كشور باشد، درباره مبحث حریم خصوصی در پیام رسان ها هم توضیح داد: به بحث حفاظت از حریم خصوصی مردم اهمیت می دهیم، كمیته ای تشكیل می دهیم تا محتوا هم حفاظت شود. اطلاعات مردم دارایی های مردم هستند نهایت تلاش را داریم كه حریم مردم در پیام رسانهای داخلی حفظ شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی همینطور درباره شرایط رفع فیلتر برای دانشگاهیان اظهار نمود: برای دارا بودن دانشگاه ها به اینترنت بدون فیلتر به دنبال فرمولی مناسب هستیم.1397/01/27
16:17:12
5.0 / 5
5382
تگهای خبر: كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها