ورود هیات دریایی قطری به ایران بعلاوه جزئیات برنامه ها

ورود هیات دریایی قطری به ایران بعلاوه جزئیات برنامه ها

فی بگیر: یك هیات از مسئولان بنادر و دریانوردی قطر كه بامداد امروز وارد تهران شدند، با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران دیدار كردند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، این گروه كه به ریاست محمد الخونجی - رئیس سازمان بنادر قطر - به ایران سفر كرده اند، بناست در جریان برنامه فعلی خود ضمن دیدار با مقاماتی از ایران از چند بندر كشور هم بازدید كنند.

محمد راستاد - معاون وزیر راه و شهرسازی ایران - در نشست خبری با خبرنگاران درباره جزئیات برنامه ریزی انجام شده برای این سفر توضیح داد: چند ماه قبل و در جریان دیدار وزرای راه ایران و قطر بنا شد دو كشور مقدمات لازم برای افزایش همكاری های دوجانبه را پیگیری كنند. بعد از آن هیاتی از ایران به قطر سفر كرد و ضمن بازدید از بنادر این كشور مقدمات سفر فعلی را به وجود آورد.

به گفته وی، گروه قطری بناست ضمن بازدید از بنادر جنوبی ایران نسبت به افزایش همكاری های دوجانبه جلساتی با مقامات ایرانی داشته باشد.

راستاد افزود: با عنایت به میزان علاقه ای كه دو طرف به افزایش همكاری ها نشان داده اند، امیدواریم امكان گسترش روابط در حوزه دریایی به وجود بیاید و این سفر مقدمه افزایش قابل توجه توسعه روابط باشد.

همچنین الخونجی رئیس سازمان بنادر قطر هم ضمن قدردانی از میزبانی ایران در جریان این سفر تصریح كرد: قطر بر روی افزایش همكاری های خود با ایران حساب ویژه ای باز كرده و سفر فعلی هم تلاش می كند در جهت همكاری های دریایی ضمن برداشتن موانع امكان گسترش و توسعه روابط اقتصادی در این حوزه را به وجود بیاورد.

به گفته وی، بعد از به وجود آمدن مشكلات سیاسی بین قطر و تعدادی از كشورهای عربی منطقه ایران باب تعامل در تمام حوزه ها را باز گذاشت و همین امر سبب شد سطح تعاملات پیشرفت كند. البته دو طرف از فضای به وجود آمده بهره مند شده اند و بعد از آن هم با عنایت به اینكه قطر به تعامل خود با ایران نگاهی بلندمدت دارد، بطور قطع حتی تغییر شرایط سیاسی منطقه و بهبود روابط با كشورهای عربی هم مانع از گسترش و توسعه همكاری ها با ایران نخواهد شد.

به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، هیات قطری بعد از حضور در سازمان بنادر و دریانوردی دیداری با وزیر راه و شهرسازی خواهند داشت و بعد از آن نسبت به بازدید از چند بندر جنوبی ایران و رصد شرایط و امكانات آنها اقدام خواهند كرد.

پس از بر هم خوردن روابط سیاسی میان قطر و تعدادی از كشورهای منطقه مانند عربستان سعودی، ایران همكاری های خود در بخش های مختلف اقتصادی همچون حمل و نقل با قطر را گسترش داد و تعامل دو طرف در تمام جوانب كار ادامه پیدا كرد.
1397/01/20
19:07:01
5.0 / 5
5417
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها