پشتیبانی از كالای ایرانی فقط وظیفه مصرف كننده نیست

پشتیبانی از كالای ایرانی فقط وظیفه مصرف كننده نیست

فی بگیر: تبریز - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی اظهار داشت: پشتیبانی از كالای ایرانی تنها وظیفه مصرف كننده نیست و باید همه اركان كشور در این رابطه فعال شوند.


داوود بهبودی روز شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: موضوعی كه تحت عنوان پشتیبانی از كالای ایرانی بعنوان شعار سال مطرح می گردد از زوایای مختلف قابل بحث بوده و لازم است با نگاه جامع تر به مبحث از برداشت های سطحی و یا انحرافی خودداری نماییم.
وی توضیح داد: در نگاه جامع تر باید ببینیم تولید كنندگان ایرانی چه كالایی را باید تولید كنند و برای تولید این كالای مورد انتظار چه الزامات و حمایت هایی نیاز دارند تا دولت شرایط لازم را فراهم آورد و در نهایت سراغ مصرف كنندگان برویم و از آنها بخواهیم این كالا را مصرف كنند.
بهبودی ادامه داد: ما از تولیدكننده ایرانی انتظار داریم كالایی تولید نماید كه بر حسب كیفیت، قیمت، خدمات بعد از فروش و سایر مشخصات قابل رقابت با كالای مشابه خارجی باشد و در این ارتباط یكی از اركان مهم توجه به اقتصاد دانش بنیان است كه ایجاب می كند كالای تولیدی دارای خلاقیت و نوآوری رو به رشد باشد.
وی با اشاره به اینكه تولید امر ایستایی نیست و اگر امروز پیشرفته ترین كالا را تولید نماییم اما درجا بزنیم، یك سال پس از بازار اخراج خواهیم شد، اظهار داشت: بر این اساس تولید كنندگان باید به ذائقه، نیازهای مشتریان داخلی و خارجی و حتی توان خرید آنها توجه نمایند كه یكی از الزامات و شرط های اصلی تحقق شعار سال، تولید و فروش كالاهای ایرانی در بازارهای جهانی است.
بهبودی اضافه كرد: از سوی دیگر اقتصاد ما نباید بسته و خودمصرفی باشد؛ یعنی در مقابل تولید كالاهای موردپسند صادراتی، باید بتوانیم بعضی از نیازمندی های داخل را از خارج وارد نماییم، به نحوی كه به تولید داخل ضربه نزند و منجر به انحصارگرایی، رانت و حمایت های كاذب نشود.
3038/6183


1397/01/19
14:33:23
5.0 / 5
4493
تگهای خبر: اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها