یك فعال سیاسی: رقابت برای تولید داخلی ضروری می باشد

یك فعال سیاسی: رقابت برای تولید داخلی ضروری می باشد

فی بگیر: مشهد- رئیس خانه احزاب خراسان رضوی اظهار داشت: مهمترین راهكار برای تحقق شعار امسال در خصوص پشتیبانی از كالای ایرانی تولید امكان رقابت برای بخش تولید با كالاهای مشابه خارجی است.


جواد آرین منش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: برای تحقق شعار امسال در وهله نخست فرهنگ سازی لازم است كه این مهم جزو رسالتهای نهادهای فرهنگی نظیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسانه های مكتوب و رسانه ملی می باشد تا در جهت تقویت عرق ملی و پشتیبانی از تولیدات داخلی برنامه سازی كنند.
وی ادامه داد: راهكار دوم برای عملی كردن منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری امسال ارتقای كیفی تولیدات داخلی است زیرا تا زمانی كه تولیدات داخلی امكان رقابت پذیری را با كالاهای مشابه خارجی نداشته و كالاهای داخلی دارای كیفیت نازل و قیمت بالا باشند به طور قطع امكان رقابت بوجود نمی آید و مصرف كننده هم حاضر نمی گردد با هزینه بالا كالای كم كیفیت خریداری كند.
این فعال سیاسی بر لزوم بالا رفتن رقابت تولیدات داخلی با كالاهای مشابه خارجی بعنوان سومین راهكار تاكید و بیان كرد: خودروسازی نمونه بارزی از ناتوانی رقابت كالای ایرانی با كالای خارجی است. در حالیكه 2 برابر قیمت تعرفه واردات برای كالاهای خارجی دریافت می گردد باز هم مصرف كننده ایرانی ترجیح می دهد خودروی خارجی سوار شود.
وی اظهار داشت: مدتهاست خودروسازان درصدد برآمده اند كیفیت تولید خودرو داخلی را به سطح كیفی خودرو خارجی برسانند اما ناموفق بوده اند و همواره از انحصار سوءاستفاده كردند.
آرین منش اضافه كرد: راهكار چهارم برای تحقق شعار سال تقویت بخش خصوصی برای ارتقای كیفی كالا، كاهش قیمت آن و كنار رفتن دولت و نهادهای شبه دولتی از صحنه رقابت با بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: راهكار پنجم برای تحقق شعار سال رفع موانع قانونی در مسیر تولید، حمایت دولت از تولیدكننده، اصلاح نظام بانكی، كنترل واردات و كاهش سود بانكی برای بخش تولید است كه می تواند در جهت عملیاتی شدن شعار سال موثر باشد.
رئیس خانه احزاب خراسان رضوی اظهار داشت: تفاوتی كه نامگذاری امسال از جانب رهبر معظم انقلاب با سالهای گذشته دارد این است كه 'حمایت از كالای ایرانی' شعاری كاملا ملموس و قابل درك برای عموم مردم است و نیازی به تفاسیر گوناگون از این مورد نیست. به طور معمول برخی نامگذاریهای سالانه توسط رهبر معظم انقلاب تبدیل به تابلو می گردد و شكل اجرایی به خود نمی گیرد بنابراین تحقق شعار امسال در خصوص 'حمایت از كالای ایرانی' نیازمند عزم ملی است.
وی اضافه كرد: عزم ملی به این معنا است كه مردم، رسانه ها، قوای سه گانه شامل مجلس شورای اسلامی، دولت و دستگاه قضایی و بخش خصوصی همه و همه برای عملی شدن این شعار تلاش مجدانه ای داشته باشند تا آن شكل اجرایی پیدا كند.
آرین منش ادامه داد: در صورت تحقق شعار 'حمایت از كالای ایرانی' اولین اثر آن در جامعه تولید فرصتهای شغلی و كاهش بیكاری در جامعه است. هر ساله مبالغ زیادی بابت كالاهایی كه امكان تولید آن وجود دارد از كشور خارج می گردد بنابراین تحقق شعار امسال در خصوص 'حمایت از كالای ایرانی' مانع خروج سرمایه می گردد.
وی اظهار داشت: پشتیبانی از كالای ایرانی و تولید فرصت شغلی باعث كاهش آسیبهای اجتماعی هم می گردد زیرا علت عمده بروز آسیبهایی مانند اعتیاد و طلاق، مشكلات اقتصادی و نبود فرصتهای شغلی است.
او اضافه كرد: تحقق شعار امسال در خصوص 'حمایت از كالای ایرانی' منجر به ایجاد درآمد پایدار برای كشور و كاهش وابستگی به درآمدهای نفتی می گردد و در نهایت كشور به سمت استقلال اقتصادی و كاهش وابستگی به كشورهای دیگر پیش می رود.
وی تولید فضای امیدوارانه و افزایش امید مردم به نظام را از دیگر اثرات تحقق شعار امسال ذكر و بیان كرد: پشتیبانی از كالای ایرانی منجر به ایجد فضای امیدوارانه و چشم انداز روشن برای جوانان و كاهش سرخوردگی جوانان از ركود اقتصادی می گردد. پشتیبانی از كالای ایرانی منجر به از بین رفتن ركود اقتصادی بعنوان مشكل عمده كشور هم می گردد و مسیر را برای رونق اقتصادی هموار می كند.
7489/1858


1397/01/15
16:32:13
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها