وضعیت انرژی های تجدیدپذیر تا پایان سال ۹۶ بررسی شد

كاهش انتشار گازهای گلخانه ای با توسعه تجدیدپذیرها

كاهش انتشار گازهای گلخانه ای با توسعه تجدیدپذیرها

فی بگیر: از تیرماه سال ۱۳۸۸ تا انتهای سال ۱۳۹۶ حدود یك میلیارد و ۹۳۱ میلیون كیلووات ساعت برق از محل انرژی های نو تولید شده كه این میزان سبب صرفه جویی ۴۲۵ میلیون لیتری مصرف آب در كشور شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، از تیرماه سال ۱۳۸۸ تا آخر سال ۱۳۹۶، یك میلیارد و ۹۳۱ میلیون كیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر انرژی تولید شده كه از این میان سهم اسفندماه امسال برابر با ۶۱ میلیون كیلووات ساعت بوده است.
بر اساس این گزارش این میزان تولید برق از محل انرژی های تجدیدپذیر توانسته چیزی حدود یك میلیون و ۳۳۳ هزار تن از انتشار گازهای گلخانه ای بكاهد كه سهم بهمن ماه سال جاری حدود ۴۲ هزار تن بوده است.
همچنین این میزان تولید انرژی های نو سبب شده ۵۴۹ میلیون مترمكعب از مصرف سوخت های فسیلی در كشور كه جزو عوامل اصلی آلایندگی هوا در كشور است، كاسته شود.
گفتنی است، این میزان تولید انرژی های نو سبب كاهش ۴۲۵ میلیون لیتری آب در سال های اخیر شده است كه سهم اسفندماه به تنهایی حدود ۱۳ میلیون لیتر بوده است.
بیشترین ظرفیت منصوبه انرژی های نو ایران مربوط به نیروگاه های بادی است
بر اساس این گزارش هم اكنون ۵۹۸ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون كشور در حال احداث است و ظرفیت منصوبه انرژی های نو كشور هم به ۵۲۷ مگاوات رسیده است. همینطور انرژی های تجدیدپذیر باعث اشتغال ۴۸ هزار و ۳۷۵ به صورت مستقیم و غیرمستقیم در كشور شده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حكایت از آن دارد كه ۴۵ درصد (۲۳۷ مگاوات) نیروگاه های تجدیدپذیر كشور از نوع بادی، ۳۳ درصد (۱۷۳ مگاوات) از نوع خورشیدی، ۱۷ درصد از نوع (۹۲.۳۵) برقآبی كوچك، سه درصد (۱۳.۶) از نوع بازیافت حرارت و دو درصد (۱۰.۶) هم از نوع زیست توده است.1396/12/29
16:36:25
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها