نایب رئیس شورای اسلامی :

شهرداری ساری 300 میلیارد تومان بدهی دارد

شهرداری ساری 300 میلیارد تومان بدهی دارد

فی بگیر: ساری - نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری اظهار داشت كه شهرداری این شهر 300 میلیارد تومان به پیمانكاران بدهی معوقه دارد و در مقابل هم حدود 500 میلیارد تومان از دستگاههای دولتی و شهروندان طلبكار است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، علی اكبر زلیكانی روز پنجشنبه در نشست خبری در ساری اضافه كرد: اگر مطالبات معوقه به شهرداری ساری پرداخت شود، هیچ بدهی باقی نمی ماند.
وی با بیان این كه شهرداری ساری به خاطر طرح هائی كه در دست اجرا دارد، به پیمانكاران بدهكار است، پیش بینی نمود كه تمامی بدهی این نهاد ظرف دو سال به صفر برسد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری اظهار داشت كه شهرداری در سال های اخیر پروژه های بزرگی چون بوستان ولایت و پارك ملل را اجرا كرده كه آثار و ارزش افزوده آنها برای سال های سال نصیب شهروندان ساروی خواهد شد.
** وام 30 میلیارد تومانی و بدهی چندبرابری به بانك ملی
نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری همینطور اظهار داشت كه شهرداری ساری بابت وام 30 میلیارد تومانی كه در دوره سوم شورای اسلامی از بانك ملی دریافت كرد، به این بانك بدهی معوقه دارد.
وی اضافه كرد: در شرایط فعلی این بدهی معوقه با جریمه و سود تاخیری چندین برابر شد و شهرداری و شورای اسلامی تلاش می كنند تا بتوانند با بخشش جرایم، اصل تسهیلات را بازپرداخت كنند.
زلیكانی در عین حال دریافت هرگونه تسهیلات جدید شهرداری از بانك ملی را تایید نكرد.
** ساختار فساد انگیز در شهرداری ها
این عضو شورای شهر ساری همینطور از آنچه كه ساختار نامناسب شهرداری ها در كشور نامید، انتقاد كرد و اظهار داشت كه این ساختار فساد انگیز است و برای برون رفت از آن هم پیشنهاد كرد تا یكپارچه سازی سیستم شهرداری ها اجرا شود.
وی اضافه كرد: با اجرای سیستم یكپارچه در شهرداری ها كه در ساری در حال اجراست، كاركرد این نهاد عمومی شفاف شده و تخلف كاسته می شود.
نایب رئیس كمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ساری همینطور اعلام نمود كه بودجه چهار هزار و 350 میلیارد ریالی شهرداری ساری در سال 96 به صورت كامل محقق شده است.
وی اظهار داشت: شهرداری برای بودجه 96، متمم 50 میلیارد تومانی هم به شورا آورده كه تصویب شده است.
زلیكانی بودجه سال آینده شهرداری ساری را با سازمان های تابعه افزون بر 600 میلیارد تومان اعلام نمود و افزود كه 60 درصد از این مبلغ برای امور عمرانی و بقیه برای امور جاری است.
نایب رئیس شورای شهر ساری خواهان تغییر ساختار بودجه ریزی شهرداری در استان های شمالی همچون ساری به علت شرایط آب و هوایی شد و اظهار داشت كه بیشترین درآمد شهرداری ها در این استان ها در سه ماهه آخر سال محقق می گردد و این در حالیست كه زمان پیك اجرای پروژه ها در این مناطق بخصوص مازندران نیمه اول سال به علت شرایط مناسب آب و هوایی است.
** عقب ماندگی نیروگاه زباله سوز ساری
این عضو شورای اسلامی شهر ساری همینطور با تائید عقب افتادگی اجرای نیروگاه زباله سوز ساری، اظهار داشت كه پیمانكار مقصر اصلی در بروز تاخیر در اجرای این طرح بوده است.
وی توضیحی در باره دلایل مقصر بودن پیمانكار نداد ولی اظهار داشت كه هم اكنون طرح با سرعت در حال اجراست و سال 97 تكمیل خواهد شد.
هم اكنون 2 نیروگاه زباله سوز در مازندران در شهرهای ساری و نوشهر در دست ساخت است كه نیروگاه نوشهر با 90 درصد پیشرفت فیزیكی و ساری از لحاظ ماشین آلات 90 و تاسیسات 30 درصد در دست اجراست.
** بی عدالتی در پرداخت بودجه ورزشی
نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری همینطور اظهار داشت كه بودجه ورزشی برای تیمداری مصوب شورای اسلامی در سال 96 به صورت عادلانه به تیم های حاضر در لیگ برتر پرداخت نشده است.
زلیكانی اضافه كرد: برای سال آینده با مصوباتی كه شورای اسلامی شهر داشته، بودجه به صورت عادلانه در میان تیم ها مطابق با كاركردشان پرداخت می گردد.
وی مدعی برخورد دوگانه در مورد تیمداری شهرداری ها شد و اظهار داشت: در حالیكه هم اكنون تعداد زیادی از شهرداری ها در لیگ تیمداری می كنند، برای شهرداری ساری امسال این كار به استناد قانون منع شده بود.
زلیكانی ابراز امیدواری كرد تا با اصلاح این قانون، شهرداری ساری هم بتواند در سال 97 در لیگ برتر تیم داشته باشد.
در سال جاری به علت عدم حمایت مالی شهرداری ساری از تیم ساری 21 در لیگ برتر والیبال، این تیم به لیگ یك سقوط كرد و بازیكنانش هم به پولشان نرسیدند.
شهر ساری با حدود 350 هزار نفر جمعیت 9 عضو شورای اسلامی دارد كه در قانون قبلی در دوره چهارم تعداد اعضای شورا 13 نفر بود.
6982/1654


1396/12/24
18:00:43
5.0 / 5
4607
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها