550 تن برنج طرح تنظیم بازار در خراسان جنوبی توزیع شد

550 تن برنج طرح تنظیم بازار در خراسان جنوبی توزیع شد

فی بگیر: بیرجند - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: سهمیه برنج استان در طرح تنظیم بازار عید نوروز 650 تن بوده كه تابحال 550 تن برنج تایلندی و هندی در استان توزیع شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا محمد حسینی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی اضافه كرد: سهمیه گوشت قرمز منجمد استان در طرح تنظیم بازار 40 تن در نظر گرفته شد كه تابحال 23 تن توزیع شده است.
وی با اشاره به اینكه تابحال 50 درصد از 660 تن سهیمه مرغ منجمد تنظیم بازار استان توزیع شده است خاطرنشان كرد: مرغ منجمد به اندازه كافی در استان موجود است و هیچگونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
وی اظهار داشت: همینطور در قالب طرح تنظیم بازار 600 تن میوه سیب و پرتقال (تامسون و والنسیا) به استان اختصاص یافت كه با قیمت مصوب در استان توزیع خواهد شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی از تولید روزانه 25 تن تخم مرغ در استان اطلاع داد و اضافه كرد: قیمت تخم مرغ در استان 15 درصد كمتر از میانگین كشور است.
وی اظهار داشت: از آنجائیكه میزان تولید تخم مرغ استان مازاد بر مصرف آن است بنابراین تصمیم گرفته شد روزانه 15 تن در استان عرضه شود و مابقی مجوز داده شد تا به قیمت استان های دیگر به سایر استان ها ارسال شود.
حسینی اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار كارگروه ملی داشته و نقش زیادی در تعیین سیاست ها دارد كه هر سال به استان ها ابلاغ می گردد.
وی افزود: تنظیم بازار نشان داده است در بازار، عرضه كمتر از تقاضاست بنابراین حاكمیت در این شرایط بایستی ورود كرده و مداخله داشته باشد در شرایطی كه تقاضا افزایش یافته، افراد سودجو بطور قطع سوءاستفاده می كنند كه تنظیم بازار جلوی این كار را می گیرد.
وی به برگزاری نمایشگاه بهاره در استان اشاره نمود و اظهار داشت: در بیش از 50 درصد استان ها این نمایشگاه برگزار نشد و به صورت فروش فوق العاده در بازار این كار انجام شد.
حسینی ادامه داد: از آنجائیكه خراسان جنوبی در زمینه فروش فوق العاده موفق نبود بنابراین نمایشگاه بهاره برگزار و كالاها توسط بازاریان و اصناف استان تامین شد.
وی با اشاره به برگزاری گشت های مشترك بازرسی همزمان با ایام تعطیلات نوروزی در استان خاطرنشان كرد: این طرح مانند سال های گذشته در استان اجرا می گردد.

*لزوم عرضه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم اظهار داشت: دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر به گونه ای برنامه ریزی و اقدام نمایند كه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی عرضه شود.
علی اسماعیلی بر تقویت برنامه های حوزه امنیتی و اجتماعی همزمان با ایام عید نوروز در استان تصریح كرد و اظهار داشت: از حوزه های نظامی و انتظامی درخواست داریم تلاش كنند احساس امنیت در استان بیشتر شود.
وی بیان كرد: همینطور انتظار می رود با ساماندهی و رفع مشكلات جاده های مواصلاتی استان با همكاری سایر دستگاه های اجرایی در سال جدید شاهد مشكلات كمتری باشیم.
وی با گرامیداشت 22 اسفند روز شهدا اضافه كرد: همه تلاش نماییم در جهت تقویت فرهنگ شهادت و اهتمام به فرهنگ های شهدای دوران دفاع مقدس، هسته ای و مدافعان حرم اهتمام لازم را با رفتار، اعمال، برنامه ریزی و خدمت به مردم داشته باشیم تا بخشی از دین خویش را نسبت به شهدا ادا نماییم.
7557*3028


1396/12/22
22:16:18
5.0 / 5
4606
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها