سوآپ نفت خام كركوك در پیچ و خم مسائل امنیتی

سوآپ نفت خام كركوك در پیچ و خم مسائل امنیتی

فی بگیر: دبیر كل اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق درمورد آخرین وضعیت سوآپ نفت خام كركوك اظهار داشت: برای اجرایی كردن این قرارداد مشكلاتی در زمینه ایمنی وجود دارد.حمید حسینی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سوآپ نفت خام كركوك، اظهار داشت: این توافق انجام شده اما اجرایی كردن آن با مشكلاتی در زمینه ی ایمنی همراه است. باید ایمنی كامیون هایی كه مقرر است وارد شود بررسی شود و در این زمینه دچار مشكل هستیم، زیرا ایكس ری نداریم. در این زمینه با طرف عراقی صحبت شده و چنانچه موافقت كنند از امكانات ایكس ری كه آنها از آن بهره مند هستند استفاده خواهیم كرد و تجهیزات خویش را به مرور تكمیل می نماییم.
بر اساس این گزارش، یكی از مباحث مهم در جلسات نفتی بین ایران و عراق كه مجددا از سر گرفته شده است سوآپ نفت و گاز است كه در جهت آن نفت كركوك از مسیری غیر از بندر جیحان منتقل شود. به عبارت دیگر عراق مذاكراتی را با ایران برای انتقال خط لوله مذكور آغاز كرد و قرار شد نفت خام كركوك در "دره شهر" دریافت و در سه مخزنی كه شركت ملی پخش به این كار مختص كرده است، ذخیره شود.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، نفت خام سوآپ كركوك عراق به ایران از دره شهر به تنگ فنی منتقل و از آنجا به پالایشگاه های كرمانشاه، شازند، تهران و تبریز ارسال می گردد. به همین منظور هم سه دستگاه توربین و توربو پمپ از تلمبه خانه چشمه شور به دره شهر منتقل و نصب خواهد شد. با ساخت یك تلمبه خانه در دره شهر و تغییراتی كه باید میان مخازن شركت پخش و تاسیسات خط لوله (تغییر كاربری خط لوله از فرآورده به نفت خام) صورت گیرد، شرایط برای انتقال نفت خام سوآپ عراق به كشور فراهم خواهد شد.1396/12/07
16:55:18
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها