مدیرعامل شركت آبفای اصفهان:

فاز نخست طرح آبرسانی به منطقه زرکان میمه در استان اصفهان اجرا شد

فاز نخست طرح آبرسانی به منطقه زرکان میمه در استان اصفهان اجرا شد

به گزارش فی بگیر، مدیرعامل شرکت آبفای اصفهان اظهار داشت: اجرای ۱۳ کیلومتر خط انتقال آب در فاز اول عملیات آبرسانی به منطقه زرکان میمه در این استان به پایان رسید.حسین اکبریان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اجرای عملیات خط انتقال آب به شهر لایبید و روستاهای موته، لوشاب و حسن رباط در منطقه زرکان میمه، عنوان کرد: فاز دوم عملیات آبرسانی به منطقه زرکان میمه حدود ۱۲ کیلومتر است که عملیات لوله گذاری ۶ کیلومتر آن به پایان رسیده و ۶ کیلومتر دیگر درحال اجرا ست.
وی اضافه کرد: با اجرای این خط انتقال به طول ۲۹.۵ کیلومتر، نیاز آبی این منطقه که بالغ بر ۴۰ لیتر بر ثانیه است به صورت پایدار تأمین می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ضمن اشاره به اجرای این عملیات تصریح کرد: عملیات انتقال آب به منطقه زرکان با هدف ارتقای کمی و کیفی آب آشامیدنی برای جمعیت بیشتر از ۱۰ هزار نفری منطقه در دستور کار قرار گرفت، این در حالیست که چندین سال است که مردم روستاهای این منطقه در زمان پیک مصرف با کمبود آب آشامیدنی مواجه می شوند.
اکبریان با اشاره به اینکه الان آب آشامیدنی منطقه زرکان از راه منابع محلی تأمین می شود عنوان کرد: با اجرای این عملیات حدود ۲۰ لیتر در ثانیه از آب مورد نیاز این منطقه از راه سامانه اصفهان بزرگ تأمین می شود.
وی ضمن اشاره به واگذاری هزار و ۸۵۴ انشعاب آب در منطقه زرکان تصریح کرد: الان آب آشامیدنی این منطقه از راه پنج حلقه چاه تأمین می شود که متأسفانه وقوع خشکسالی های پیاپی تاثیر بسیاری بر آبدهی این چاه ها داشته است به صورتی که هم اکنون آبدهی این چاه ها در مجموع ۲۰ لیتر در ثانیه است.
اکبریان به تأمین بموقع منابع مالی این پروژه اشاره وتصریح کرد: منابع مالی مورد نیاز این پروژه ۵۰۰ میلیاردریال تخمین زده شده است که ۱۰۰ میلیاردریال آن از راه بند "ی" تبصره ۱۵ بودجه سال ۱۴۰۲ و ۳۰ میلیاردریال هم از اعتبارات عمرانی تأمین شده است که انتظار می رود مابقی این اعتبارات هم برای اجرای سریع تر زیرساخت های طرح آبرسانی به منطقه زرکان میمه تأمین شود.

1403/04/11
20:21:41
5.0 / 5
132
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها