افتتاح پنج طرح عمرانی در بانه

افتتاح پنج طرح عمرانی در بانه

فی بگیر: سنندج - سه پروژه آبرسانی توسعه مخزن آب شرب روستای بنی رزان كوخ شیخ السلام و سونج، افتتاح یك واحد مسكن مددجویی در روستای خواجه امیر و افتتاح مجموعه تفریحی گردشگری در روستای رشید قلعه همچون پروژه های است كه در چهارمین روز از دهه فجر در بانه به بهره برداری رسیدند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، رئیس آب و فاضلاب روستای بانه روز یكشنبه در آیین افتتاح پروژه توسعه مخزن 100 متری مكعبی روستای كوخ شیخ السلام و بنی رزان اظهار داشت: این پروژه شامل 2 بخش توسعه مخزن 100 متری مكعبی روستای بنی رزان و توسعه شبكه آبرسانی روستای كوخ شیخ السلام است.
هاوری نصیری اضافه كرد: پروژه توسعه شبكه آبرسانی روستای بنی رزان شامل مخزن 100 متر مكعبی، اتاق فرمان، محوطه سازی و فنس كشی است.
وی به پروژه توسعه شبكه داخلی آب روستای كوخ شیخ السلام اشاره نمود و خاطرنشان كرد: این پروژه برای تامین آب به شهرك جدید كوخ شیخ السلام احداث شده كه چهار هزار و 800 متر شبكه داخلی و 100 متر خط انتقال و 64 انشعاب واگذار شده است.
نصیری اظهار نمود: هزینه احداث این 2 پروژه توسعه آب روستای 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی صندوق توسعه تامین شده است.
وی اضافه كرد: این 2 پروژه جزء مجموعه 21 مجتمع 'شیوی ده' هستند و آب این مجموعه از چاه های عمیق مجتمع شیوی ده تامین می گردد.
وی كل اعتبارات مجتمع آبرسانی شیوی ده را 54 میلیارد ریال عنوان نمود و اظهار داشت: این مجتمع آب 21 روستای شهرستان بانه را با استفاده از چاه های عمیق تامین می كند.
پروژه آبرسانی روستای سونج 500 میلیون ریال محل اعتبارات محرومیت زادی بسیج سازندگی شهرستان بانه هزینه شده است.
**
احداث مجتمع تفریحی و گردشگری روستای رشید قلعه توسط بخش خصوصی با اعتبار پنج میلیارد ریال و 2میلیارد 500 میلیون ریال تسهیلات با كارمزد چهار درصد هزینه شده و برای پنج نفر به صورت مستقیم شغل بوجود آورده است.
**
احداث یك واحد مسكن مددجوی
رئیس كمیته امداد امام خمینی بانه اظهار داشت: یكی واحد مسكن مددجویی كمیته امداد امام خمینی(ره) همزمان با چهارمین روز از دهه مبارك فجر در روستای خواجه امیر بخش مركزی به بهره برداری رسید.
جلال خلیلی اضافه كرد: برای احداث این واحد مسكن مدد جویی 700 میلیون ریال هزینه شده كه 200 میلیون ریال به صورت تسهیلات بدون بهره است و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات كمیته امداد به صورت كمك بلاعوض و همت خیرین تامین شده است.
وی افزود: زمین احداث این واحد مدد جویی توسط كمیته امداد تامین شده و احداث این واحد مسكونی مهاجرت معكوس این خانواده به روستای خواجه امیر به دنبال داشته است.
شهرستان بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 كیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، 805 پروژه و طرح عمرانی در مجموع با بیش از چهار هزار و 218 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر امسال در كردستان به بهره برداری می رسد.
از 12 بهمن ماه 1357، سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی تا 22 بهمن ماه 57 كه انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید هر سال توسط مردم جشن گرفته می گردد و امسال سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران است.
خبرنگار: زینب طلایی**انتشار: عبدالله رحمانی
7469/ 3020


1396/11/15
15:01:37
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها