چین در ماه می شگفتی آفرید

چین در ماه می شگفتی آفرید

به گزارش فی بگیر، نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت کارخانه های چین با عنایت به بهبود تولید و تقاضا به صورت غیرمنتظره ای در ماه می رشد کرد و به شرکت هایی که با کاهش سود مقابله می کنند کمک کرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شاخص مدیران خرید تولیدی از ۴۹.۵ در آوریل به ۵۰.۹ در ماه می افزوده شد و از انتظارات فراتر رفت.
بهبود چین از محدودیت های سختگیرانه کووید، شکننده و نابرابر بوده است، بطوریکه شاخصهای اقتصادی ماه آوریل نشان می دهند که واردات، قیمت درب کارخانه و سرمایه گذاری املاک کم شده است.
ژو هائو، اقتصاددان در Guotai Junan International اظهار داشت: ما به فرصت بیشتری نیاز داریم تا ببینیم آیا این بهبود پایدار خواهد بود یا خیر اما این یک خبر خوب برای اقتصاد چین است البته برای تقویت تقاضای داخلی به حمایت بیشتر سیاستی نیاز است.
اعتماد تجاری برای ۱۲ ماه آینده در بحبوحه نگرانی ها در مورد چشم انداز اقتصاد جهانی، به پایین ترین حد در ۷ ماه گذشته رسید. شرکت هایی که در ماه آوریل با کاهش سود صنعتی مقابله می کردند، در مورد استخدام محتاطانه عمل کردند و زیرشاخص اشتغال برای سومین ماه متوالی در ماه می کاهش پیدا کرد.
طبق گزارش رویترز، تحلیل گران اظهار نمودند که تقاضای ناکافی محدودیت اصلی برای بهبود است و ریسک کاهش تورم در دومین اقتصاد بزرگ جهان درحال افزایش است. شاخصهای قیمت نهاده و تولید در ماه می به کاهش ادامه دادند.
منبع:

1402/03/14
15:23:02
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها