وام بدون بهره ۳۰۰ میلیونی برای نذر علم

وام بدون بهره ۳۰۰ میلیونی برای نذر علم

به گزارش فی بگیر، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ضمن اشاره به افزایش تعداد و حجم تسهیلات پرداختی در سال گذشته، اظهار داشت: با توجه پتانسیل های موجود و در جهت پشتیبانی از ترویج علم و فناوری مردم می توانند از یک میلیون تومان تا 300 میلیون تومان تسهیلات برای نذر علم استفاده نمایند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سید سعید شمسی نژاد در نشست خبری امروز اظهار داشت: یکی از حوزه هایی که در آن با عقب ماندگی مواجه هستیم سرمایه گذاری برای توسعه علم و فناوری است و در همین راستا و برای نذر علم با بنیاد مصطفی که همه آنرا با جایزه مصطفی می شناسیم درحال همکاری هستیم تا بتوانیم دراین زمینه به جمع آوری منابع مالی توسط مردم کسری مالی موجود را در این بخش جبران نماییم.

وی اضافه کرد: مردم می توانند از یک میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان وام بدون بهره از صندوق قرض الحسنه مهر ایران با مراجعه به شعب دربافت کنند و تعهد می نماییم در سریع ترین زمان ممکن این تسهیلات را برای مساعدت با بنیاد مصطفی و توسعه علم و فناوری در ایران و جهان اسلام دریافت نمایند. در حقیقت فرد می تواند این وام را دریافت کند که مبلغ آن وام به بنیاد منتقل شده و فرد اقساط را می پردازد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه اقتصاد، اظهار داشت: در سال قبل رکورد پرداخت سه میلیون و ۱۱۳ هزار وام را داشته اینکه بیش از ۹۱ درصد رشد را تجربه کرده است. همین طور مبلغ تسهیلات نیز در سال قبل نیز رشد ۸۰ درصدی را داشت و از ۶۰ همت در سال ۱۴۰۰ به ۱۱۴ همت در سال ۱۴۰۱ رسید و این بالاترین رشد در شبکه بانکی بوده است. از طرف دیگر منابع بانک نیز با رشد ۸۲ درصدی روبه رو شده و از ۸۵ همت به ۱۵۶ همین رسیده است که این عدد بالاترین میزان رشد منابع در بین بانک هاست.

شمسی نژاد ابا بیان این که هم اکنون حدود ۳۰ درصد تسهیلات به شکل برخط پرداخت می شود، فزود: اگر وام هم معوق شد، بنیاد مصطفی متهد شده معوقات را بپردازد. البته در آینده بدنبال برنامه ریزی برای غیر حضوری کردن آن هستیم.

به گفته وی، یکی دیگر مسائلی که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، وقف سهام و دارایی های مالی است که با بورس درحال برنامه ‎ریزی های هستیم.
1402/03/10
09:29:40
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها