وزیر اقتصاد و دارایی:

لزوم تدوین نقشە پیشرفت اقتصادی در استان ها

لزوم تدوین نقشە پیشرفت اقتصادی در استان ها

فی بگیر: به گزارش فی بگیر، کردستان وزیر اقتصاد و دارایی کشور بر لزوم تدوین نقشە پیشرفت اقتصادی استانهای کشور تاکید نمود.


سید احسان خاندوزی امروز (۴خرداد) در جریان نشست با فعالان اقتصادی استان کردستان اظهار نمود: خوشبختانە ما در ادارە اقتصادی استان ها در نقطە عطف خوبی قرار داریم و استان ها باید نقشە و الگوی پیشرفت اقتصادی خودرا تدوین و منابع محدود خویش را بر اولویت ها متمرکز کنند.
وی اظهار داشت: تنگناهای اقتصادی و مالی و اعتباری کشور این اجازە را نمی دهد کە بە همە تقاضاهای مالی و اعتباری پاسخ دهیم.
خاندوزی بیان نمود: شرایط اقتصادی کشور بە دلیل افزایش تورم و قیمتها در پنج سال گذشته هزینەهای تمام شدە تولید را افزایش دادە و نیاز تولیدکنندگان را افزایش دادە است و از طرفی بانک مرکزی هم باید کل نقدینگی کشور را مدیریت کند که منجر به خلق تورم جدید نشود.
خاندوزی تصریح کرد: باید دقت داشت کە در این دو راە باید راه میانه ای را ایجاد شود تا سختگیری های کنترل تورم باعث خشکسالی و رکود تولید نشود و از طرفی سهل گیری و رها کردن در حوزه مالی هم کە باعث رضایتمندی کوتاە مدت و سیل نقدینگی ها می شود، ایجاد نشود.
وی اظهار نمود: تمرکز منابع محدود بر اولویت های استان ها را هیچکسی بهتر از مقامات و تولیدکنندگان نمیتواند مشخص نماید.
خاندوزی در مورد بروکراسی اداری اظهار داشت: این را باید بە عنوان یک دستور کار قطعی و جدی نگاە کرد، اما باید دانست کە یکی از مهم ترین موانع برای پیشرفت استان خود دستگاەهای اجرایی هستند.
وی خاطرنشان کرد: دستگاەهای اجرایی باید بە جای سنگ اندازی و حفظ نظم های فرسودە و کند کنندە و فاسد را حفظ نماییم باید نخستین وظیفە خود در دولت تحول گرا را بر این اساس قرار دهیم کە نظامات قدیمی ادارە کل را بە نحوی تغییر بدیم کە ریل بە شیوە گذشتە حرکت نکند و فعال اقتصادی را رقیب خود ندانیم.
خاندوزی بە مسئلە تمرکز زدایی اشارە و اضافه کرد: یکی از مسائل مهم دیگر تمرکز زدایی است، اگر صفر تا صد تصمیمات به منطقه سپرده شود چە بسا افرادی معتقد باشند کە تصمیم بهینە و کارشناسی شدە اتخاذ نشود و تحت تأثیر گرایش ها و نفوذ مختلف مسیر تخصصی و کارشناسی نادیدە گرفتە شود، اما باید در نظر گرفت کە اگر چارچوب مشخصی تدوین و شفافیت اداری وجود داشتە باشد واگذاری اختیارات منطقەای بسیار هم مفید می باشد.
وی خاطرنشان کرد: در صورت اختیار دادن ب مناطق نباید آنها را تنها بگذاریم و باید از بازیگران ملی در کمک استان ها استفادە نماییم کە در صورت تنگناها و مشکلات یاری گر باشند.1402/03/05
14:02:45
5.0 / 5
260
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سود , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها