چشم انداز سیستم بانکی آمریکا منفی شد

چشم انداز سیستم بانکی آمریکا منفی شد

فی بگیر: فی بگیر: مودیز چشم انداز بانکی ایالات متحده را در بحبوحه سقوط ناگهانی دو بانک منفی اعلام نمود.


به گزارش فی بگیر به نقل از بیزنس، مودیز اعلام نمود که در بحبوحه سقوط ناگهانی دو بانک بزرگ و وخامت به وجود آمده در نظام بانکی، چشم انداز نظام بانکی ایالات متحده را از ثبات به منفی کاهش داده است.
این تصمیم به سرعت بعد از آن گرفته شد که شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) کنترل دارایی های بانک سیلیکون ولی (SVB) و سیگنچر را در کمتر از یک هفته به دست گرفت و رییس جمهور آمریکا، جو بایدن به ملت اطمینان داد که از سرمایه سپرده گذاران محافظت خواهد شد.
بااینکه وزارت خزانه داری، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال اعلام نمودند که سپرده تمام سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی و سیگنچر ایمن خواهند بود، کاهش سریع و قابل توجه اعتماد سپرده گذاران و سرمایه گذاران بانکی که این اقدام را تسریع کرده است، به خوبی خطرات مربوط به دارایی ها و بدهی های بانکهای ایالات متحده را برجسته می کند.
این آژانس رتبه بندی اشاره کرد که فدرال رزرو تسهیلات نقدینگی موقت جدید را برای ارائه وام به بانکها در مقابل وثیقه اوراق بهادار واجد شرایط دولتی برای مساعدت با تامین نیازهای مالی آنها و کاهش خطرات سرایت اعلام نمود.
بانک هایی که زیان قابل توجهی از اوراق بهادار دارند، به علت اثرات نامطلوب بر منابع مالی، نقدینگی، درآمد و سرمایه، همچنان نسبت به رقابت سپرده گذاران یا فرار نهایی حساس تر خواهند بود.
مودیز اظهار داشت که انتظار می رود انقباض پولی فدرال رزرو ادامه یابد که می تواند چالش ها را در بعضی بانکها عمیق تر کند.
منبع:

1401/12/24
13:24:55
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها