کاهش ارزش دلار و افزایش طلای جهانی

کاهش ارزش دلار و افزایش طلای جهانی

فی بگیر: فی بگیر: با کاهش ارزش دلار آمریکا از اوج یک ماهه خود، طلا افزایش پیدا کرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قیمت طلا امروز(چهارشنبه) با کاهش دلار آمریکا افزوده شد برای اینکه جروم پاول، رییس فدرال رزرو باوجود گزارش اعجاب انگیز مشاغل هفته گذشته، به موضع جنگ طلبانه تر بازنگشت. بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و پنج دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۳.۲ درصد افزایش به ۱۸۷۵ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۷۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.
شاخص دلار با کاهش ۰.۲ درصدی نسبت به اوج یک ماهه در جلسه قبل عقب نشینی کرد. دلار ضعیف تر، طلای با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند، ارزان تر می کند.
نیل کشکاری، رییس فدرال رزرو مینیاپولیس اظهار داشت که فدرال رزرو برای مهار تورم بالا، احتمالاً باید نرخ بهره را حداقل به ۵.۴ درصد افزایش دهد. طلا نسبت به نرخ های بهره بالا حساس است که هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را بیشتر می کند.
کسری تجاری ایالات متحده در ماه دسامبر افزوده شد و نیمی از انقباض شدید ماه قبل را معکوس کرد برای اینکه واردات باردیگر بهبود یافت و صادرات کالاها در بحبوحه کاهش تقاضای جهانی و کاهش قیمت نفت خام به پایین ترین میزان در ۱۰ ماه گذشته رسید.
در همین حال، داده های بانک مرکزی چین نشان داد که چین در آخر ژانویه ۶۵.۱۲ میلیون اونس طلای تروی در اختیار داشت که از ۶۴.۶۴ میلیون اونس در آخر دسامبر افزوده شد.
طبق گزارش رویترز، اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام نمود که دارایی های آن در روز سه شنبه ۰.۳۲ درصد افزوده شد و از ۹۱۷.۹۲ تن در روز دوشنبه به ۹۲۰.۸۲ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۲.۲۷ دلار در هر اونس، پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش به ۹۷۷.۴ دلار رسید و پالادیوم ۰.۲ درصد کم شد و به ۱۶۴۲ دلار و ۲۴ سنت رسید.
منبع:

1401/11/19
12:32:41
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها