شروع سال سخت برای اقتصاد انگلیس

شروع سال سخت برای اقتصاد انگلیس

فی بگیر: به گزارش فی بگیر، بر مبنای نظرسنجی منتشره، تولیدکنندگان بریتانیایی در ماه ژانویه شاهد کاهش فعالیت تجاری برای ششمین ماه متوالی بودند و بنظر می رسد که سال 2023 که اقتصاد این کشور در معرض رکود است، سال سختی خواهد بود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شاخص مدیران خرید تولیدی اس اندپی گلوبال به ۴۷ افزوده شد که نسبت به رقم اولیه ۴۶.۷ در ژانویه و از پایین ترین سطح ۳۱ ماهه ۴۵.۳ در دسامبر اما همچنان پایین تر از سطح ۵۰ است.
تولید و سفارشات جدید برای چهارمین ماه متوالی منقبض شد و از دست دادن شغل نیز گزارش شد. تقاضای ضعیف مشتریان در داخل و خارج از کشور بعلاوه تورم شدید قیمت و کمبود مواد خام و کارکنان، همگی بر تولید تاثیر گذاشته است.
البته نشانه هایی وجود داشت که بدترین دوره افزایش تورم با کندی افزایش هزینه ها پشت سر گذاشته شده است و فشارها بر زنجیره تامین کم شد و خوش بینی به بالاترین سطح خود از آوریل ۲۰۲۲ رسید. حدودا ۵۷ درصد از تولیدکنندگان گزارش کردند که تولید یک سال آینده بیشتر خواهد بود.
طبق گزارش رویترز، بانک مرکزی انگلیس درحال بررسی این مساله است که چقدر باید نرخ بهره را افزایش دهد تا مشکلات تورم را از بین ببرد و انتظار می رود نرخ بانکی در روز پنجشنبه از ۳.۵ درصد به ۴ درصد افزایش یابد.1401/11/13
16:32:50
5.0 / 5
299
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها