افزایش ۷ درصدی آلومینیوم بعد از گزارش تحریم روسیه

افزایش ۷ درصدی آلومینیوم بعد از گزارش تحریم روسیه

فی بگیر: قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن (LME) روز چهارشنبه بعد از آنکه بلومبرگ گزارش داد که ایالات متحده درحال بررسی ممنوعیت آلومینیوم روسیه در پاسخ به درگیری در اوکراین است، افزایش پیدا کرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از افراد ناشناس اظهار داشت که دولت بایدن درحال بررسی افزایش تعرفه ها بر آلومینیوم روسیه به سطوحی است که عملاً تولیدکننده آلومینیوم روسیه روسال را تحریم کند.
روسال، بزرگ ترین تولیدکننده آلومینیوم در خارج از چین است که شش درصد از نیاز جهان را برآورد می کند که امسال حدود ۷۰ میلیون تن است. این ممنوعیت مطمئناً نرخها را زیاد می کند.
پس از آن که وزارت خزانه داری ایالات متحده، تحریم هایی را مقابل روسال اعمال کرد و بورس فلزات لندن فلز آنرا در سال ۲۰۱۸ ممنوع کرد، قیمت آلومینیوم طی چند روز ۳۰ درصد افزوده شد.
گزارش ها نشان داد که این نگرانی وجود دارد که تولیدکنندگان فلز روسی نتوانند فلز خودرا بفروشند و آنرا به انبارهای بورس فلزات لندن تحویل دهند که می تواند نرخها را مخدوش کند.
طبق گزارش رویترز، کشورهای غربی از زمان شروع حمله روسیه به اوکراین در فوریه، بانکهای روسیه و افراد در رابطه با ولادیمیر پوتین را تحریم کرده اند اما تا حالا هیچ محدودیتی برای خرید فلز روسی نبوده است.
منبع:

1401/07/21
13:35:08
5.0 / 5
132
تگهای خبر: تولید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها