تسلا بازار را از دست داد!

تسلا بازار را از دست داد!

فی بگیر: فی بگیر: شرکت خودروساز آمریکایی ریویان، در سه ماهه سوم بیش از 7000 خودرو تولید می کند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، ریویان، شرکت خودروسازی آمریکایی روز دوشنبه اعلام نمود که ۷۳۶۳ دستگاه خودرو در کارخانه تولیدی خود در شهر نرمال ایلینوی ساخته و ۶۵۸۴ خودرو را در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر تحویل داده است.
این شرکت خودروسازی همین طور هدف تولید سالانه ۲۵ هزار خودرو را تکرار کرد که موجب افزایش ۹ درصدی سهام در معاملات شد.
تسلا، رقیب ریویان و با ارزش ترین خودروساز جهان، انتظارات بازار برای تحویل در سه ماهه سوم را از دست داد. تسلا هزینه های بالاتر و مشکلات لجستیکی را برای این کسری عنوان نمود که همراه با افزایش هزینه های مواد و چشم انداز تیره رشد اقتصاد جهانی بر سهام خودرو های الکتریکی در روز دوشنبه تأثیر گذاشت.
سهام تسلا در بیشترین کاهش یک روزه خود در چهار ماه گذشته ۸.۶ درصد کم شد. این سقوط بیش از ۷۱ میلیارد دلار از ارزش بازار با ارزش ترین خودروساز جهان را از بین برد و سهام سایر سازندگان خودرو های برقی را به سمت پایین کشاند.
تسلا باید بیش از ۴۵۰ هزار وسیله نقلیه را در سه ماهه چهارم تحویل دهد تا به هدف خود برای رشد ۵۰ درصدی تحویل سالانه برسد. رویترز گزارش داد که هدف خودرا برای تولید حدود ۴۹۵ هزار مدل مدل Y و مدل ۳ در این دوره تعیین کرده است. با این وجود، مفسرین انتظار دارند که حاشیه تولید تسلا به سبب قدرت قیمت گذاری و توانایی آن در استفاده از چین به عنوان قطب صادراتی برای خیلی از کشورها، در سه ماهه چهارم قوی باقی بماند.
ریویان در آخرین گزارش سه ماهه خود گفته بود که به سبب افزایش هزینه ها انتظار زیان عملیاتی بیشتری را برای کل سال دارد.
منبع:

1401/07/12
09:05:16
5.0 / 5
99
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها