استاندار خراسان رضوی: تداوم تولید نیازمند عمل به اقتصاد مقاومتی است

استاندار خراسان رضوی: تداوم تولید نیازمند عمل به اقتصاد مقاومتی است

فی بگیر: مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: داشتن انعطاف در اجرای قوانین و عمل به سیاستهای اقتصاد مقاومتی لازمه تداوم تولید است.


علیرضا رشیدیان روز پنجشنبه در نشست اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، در یكی از واحدهای تولیدی مشهد اضافه كرد: چرخ تولید به سمت توسعه به حركت افتاده و موانعی در مسیر قرار دارد اما با اراده ای كه برای حسن تعامل بین بخش دولتی و بخش خصوصی به منظور مرتفع ساختن آنها وجود دارد این موانع قابل رفع هستند.
وی به بازدید امروز خود از دو واحد تولید دارو و تولید چینی اشاره و بیان كرد: این واحدها تولیدات در خور توجهی دارند. فرهیختگان علم پزشكی در داروسازی با استفاده از ظرفیتهای داخلی داروهای گیاهی و شیمیایی خوبی تولید كرده اند و موفق شده اند داروهای گرانقیمت و كمیاب را در داخل كشور تولید نمایند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: شركت توس چینی یك از برندهای معروف و شناخته شده در داخل و خارج از كشور است كه تولید آن از كیفیت و طراحی بسیار مطلوبی برخوردار می باشد و قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی است.
وی اظهار داشت: نتیجه تعامل مطلوب بین بخش خصوصی و دولت تولید و توزیع ثروت بیشتر بین مردم است. مدیران دولتی و صاحبان تولید در خراسان در این بخش همت كرده اند كه امید است منجر به افزایش تولید و اشتغال شود.
رشیدیان به افزایش سهم مالیاتی خراسان رضوی هم اشاره و بیان كرد: مالیات از درآمدهای دولت می باشد و نمی توان آن را حذف نمود. افزایش مالیات به معنای فشار آوردن به بخش تولید نیست بلكه وصول درآمدهای مالیاتی است كه تابحال به استان اختصاص نیافته است.
وی اضافه كرد: هم اینك سهم مالیاتی برخی واحدهای تولیدی بزرگ خراسان رضوی به به خارج از استان می رود و به این خطه اختصاص نمی یابد در حالیكه اگر این میزان پرداختی مالیات به خراسان بازگردد نیل به 2500 میلیارد تومان در استان غیرممكن نخواهد بود.
استاندار خراسان رضوی به تخصیص اعتبارات طرح اشتغال و توسعه مناطق محروم و روستایی هم اشاره و بیان كرد: اگر بخشهای تولید در استان به خوبی عمل كنند برای رونق آنها از تسهیلات این طرح سهمی در نظر گرفته می گردد.
استاندار خراسان رضوی در چارچوب برنامه هفتگی خود به منظور سركشی از واحدهای تولید و صنعتی این استان امروز از روند فعالیت واحدهای داروسازی سامی ساز و توس چینی در مشهد بازدید نمود.
خبرنگار: میترا عبدالهی **انتشار: حسین كریم زاده
7489/1858


1396/11/05
13:59:08
5.0 / 5
5321
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها