در چهارمین سه شنبه های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان چه گذشت؟

در چهارمین سه شنبه های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان چه گذشت؟

به گزارش فی بگیر کرمان در چهارمین برنامه سه شنبه های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، واحد تولیدی ˮسپهرآلیاژ قطعه ریزانˮمورد بازدید قرار گرفت.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مرتضی ضیاءالدینی رئیس هیأت مدیره این شرکت عصر امروز 21 دیماه در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به تولید قطعات آلیاژ رنگی مورد نیاز صنایع استان کرمان در این واحد تولیدی، از ثبت برند این شرکت اطلاع داد و اظهار داشت: این واحد تولیدی مجهز به آزمایشگاه است.
وی ادامه داد: ماهانه ظرفیت 10 تن شیرآلات را داریم و قطعات را بر مبنای استانداردهای ملی و بین المللی تولید می نماییم.
ضیاءالدینی با قدردانی از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان برای رقم زدن سه شنبه های صنعتی، ابراز کرد: بطور قطع این برنامه مثمر ثمر خواهد بود و می تواند به حل مشکلات واحدهای منطقه بینجامد.
وی ضمن اشاره به اشتغالزایی 15 نفری در این واحد تولیدی، حمایت مسؤلان را لازمه ایجاد رقابت بین صنایع دانست.
روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان هم اظهار نمود: باید برنامه ریزی شود مسؤلان شرکت مس از این واحد و سایر واحدهایی که قطعات مورد نیاز مس را تولید می کنند، بازدید داشته باشند که در جهت رفع مشکلات این واحدها بتوانند کاری انجام دهند.
وی افزود: برای پشتیبانی از صنایع، بانکها باید به سمت پشتیبانی از تولید سوق داده شوند و به صنعتگران واقعی تسهیلات بپردازند و تسهیلاتی که به نام صنعت داده می شود، در جای غیر هزینه نشود.
بهرامشاهی با اشاره به اینکه چرخه تولیدی در مورد صنایع مورد نیاز مس در منطقه تعریف شود، اظهار داشت: این زنجیره تولید می تواند نیازهای مس را هم برآورده کند و به نفع خود مس خواهد بود.
در ادامه، کارخانه "ریشه گستر ویرا"، بازدید شد. کارخانه ای که در زمینه تولید الکل فعالیت می کند و معطل مجوز سازمان غذا و دارو است و به علت برخی مشکلاتی که در این خصوص داشته، مجبور به تعدیل کلیه نیروهای خود شده است.
ابراهیم صداقتی مدیرعامل این شرکت طی سخنانی مشکل مجوز این واحد تولیدی را ذکر کرد که سازمان غذا و دارو باید آنرا صادر کند و از سایر بروکراسی های اداری جهت راه اندازی این مجموعه سخن به میان آورد.
وی اظهار داشت: مواد اولیه محصول ما، خرمای ضایعاتی است و با عنایت به این که 100 هزار تن خرمای ضایعاتی در استان کرمان وجود دارد، در تأمین آن مشکلی نداریم.
صداقتی افزود: اگر مسؤلان کمک کنند مشکلات حل شود، در صورت راه اندازی می توانیم 8 نفر اشتغالزایی نماییم.
این تولیدکننده تصریح کرد: 10 درصد از مواد اولیه تبدیل به الکل می شود و مابقی به کمپوست و کودهای آلی که برای باغات پسته بسیار غنی و از سویی ارزانقیمت است، تبدیل می شود.
بهرامشاهی در حاشیه این بازدید طی تماس با سلطانخواه معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان درخواست نمود ظرف یکی، دو روز آینده از این واحد بازدید انجام دهند و کارگروه مشترک منطقه ویژه و معاونت غذا و دارو تشکیل گردد تا نسبت به حل مشکلات این واحد تولیدی اقدامات لازم صورت گیرد.
دکتر سلطانخواه هم این درخواست را پذیرفت و قول پیگیری مشکلات این واحد برای دریافت مجوز را داد.
سه تن از بازنشستگان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم واحد تولیدی شیمی سیلیکات (تولید قطعات پلیمری) را راه اندازی کرده اند که بتوانند اشتغالزایی کنند.
این واحد تولیدی مواد اولیه خویش را از سرباره های مس تأمین می کند و هم اکنون 7 نفر اشتغالزایی دارد.
به قول اسماعیل زاده مسئول این واحد تولیدی، با عنایت به ظرفیتی که در این واحد تولیدی هست، تا 30 نفر اشتغالزایی هم پیشبینی می شود.
بهرامشاهی با تاکید بر این که منطقه ویژه اقتصادی باید رشد و توسعه پیدا کند، خاطرنشان کرد: ظرفیت اشتغالزایی بیشتر از 10 هزار نفر در این منطقه وجود دارد و فارغ از هر نوع گرایش سیاسی از سرمایه گذاران استقبال می نماییم.


منبع:

1400/10/21
23:39:45
5.0 / 5
58
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها