جزییات قیمت و واردات برنج

جزییات قیمت و واردات برنج

فی بگیر: سرعت افزایش قیمت برنج ایرانی که در مهرماه امسال رکورد زده بود به تدریج کند شده و در ماه اخیر به حدود 55 درصد رسیده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طی ماه های اخیر و در جریان ممنوعیت واردات برنج در فاصله مرداد تا آذر ماه، قیمت این کالا نیز در بازار با افزایش همراه بود.، روندی که آمار رسمی مرکز آمار ایران نیز آنرا تائید می کرد.

فروش برنج ایرانی تا ۵۴ هزار تومان
بررسی تازه ترین گزارش از وضعیت قیمت اقلام اساسی در آبان نشان میدهد که برنج ایرانی نسبت به آبان سال قبل ۵۵.۹ درصد افزایش قیمت داشته است در صورتیکه در مهرماه، میزان افزایش حدود ۶۲ درصد گزارش داده بود.
هر کیلو برنج ایرانی در آبان ماه سال قبل بطور متوسط ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان و در مهرماه امسال به حدود ۴۷ هزار تومان رسیده بود، ولی در آبان ۴۹ هزار تومان ثبت شده است، البته برنج ایرانی در این گزارش رسمی تا بیش از ۵۴ هزار تومان هم اعلام شده است.
وضعیت برنج خارجی در ماه گذشته نیز اینگونه بوده که هر کیلو بطور متوسط ۲۷ هزار تومان بوده و تا بیش از ۳۲ هزار تومان هم فروش رفته است. بر این اساس، برنج وارداتی نسبت به مهرماه امسال ۲.۷ درصد و در مقایسه با آبان پارینه ۱۸.۷ درصد گران شده است.

واردات ۷۸۰ هزار تنی برنج
اما بررسی جریان واردات برنج امسال از این حکایت دارد که تا ۱۰ آبان ماه، ۷۸۰ هزار تن به ارزش بیش از ۶۶۳.۲ میلیون دلار وارد شده است که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۲۳ درصد از نظر وزن و ۱۴ درصد ارزش افزایش دارد.
واردات برنج از اواخر آبان ماه با لغو ممنوعیت فصلی آزاد اعلام گردید و این انتظار وجود داشت تا با ورود محموله های جدید به کشور ورود به بازار تا حدودی تعدیل کنند قیمت ها باشد.
منبع:

1400/09/09
11:27:55
5.0 / 5
253
تگهای خبر: دلار , فروش , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها