ثبت رشد اقتصادی کانادا م

ثبت رشد اقتصادی کانادا م

اقتصاد کانادا موفق شد از رشد منفی بیرون رود.


به گزارش فی بگیر به نقل از سی بی سی، در ماه آگوست، اقتصاد کانادا ۰.۴ درصد بزرگ تر شده که این رقم، ۰.۵ درصد بیشتر از رشد ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از رشد پیش بینی شده توسط کارشناسان بوده است. این دومین رشد اقتصادی مثبت کانادا در طول چهار ماه اخیر شمرده می شود.
بخش حمل و نقل با رشد ۱۱.۳ درصدی و مواد غذایی با رشد ۵.۴ درصدی تاثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته اند اما بدترین عملکرد در این بین مربوط به بخش برق و آب با رشد منفی ۰.۵ درصدی بوده است.
اقتصاد کانادا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با رشد ۸.۹ درصدی، بهترین عملکرد فصلی سالهای اخیر خودرا جشن گرفت اما انتظار نمی رود دستکم در آینده ای نزدیک چنین عملکرد نیرومندی به ثبت برسد.
کانادا یکی از پیشروترین کشورها در پیشبرد برنامه واکسیناسیون بوده و بنا بر این هم کمترین تلفات را در میان کشورهای گروه هفت از کرونا داشته است. در زمینه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد بیشتر شده است. صادرات نیز با صعود ۱.۳ درصدی روبه رو شده است.
قبل از این رییس بانک مرکزی کانادا با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب وکارها اظهار داشته بود: نتایج کووید-۱۹ روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی و ناهموار را پیش رو خواهیم داشت.
تیف مک لم با اشاره به این که بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشیم اضافه کرد: البته این مسئله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول برمی گردد.
متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۰.۳۴ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با ۸.۹ درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۱۱.۳ درصد بوده است.1400/08/10
08:52:59
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها