عیدی کارکنان در سال آینده چقدر است؟

عیدی کارکنان در سال آینده چقدر است؟

به گزارش فی بگیر دولت در بخشنامه بودجه ابلاغی به دستگاههای اجرایی رقم مشخصی را برای عیدی کارکنان اعلام نکرده و تعیین آنرا مشروط به قانون مدیریت خدمات کشوری دانسته است، ولی به نظر می آید که رقم آن به صورت علی الحساب همان حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانی باشد که برای شرکتهای دولتی پیشبینی شده بود.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در حالی بخشنامه بودجه برای تدوین لایحه بودجه سال آینده به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده است که در ضوابط مالی آن و در بخش اعتبارات هزینه ای، مبلغ پاداش آخر سال به صراحت مشخص نمی باشد، اما در بند (ج) این ضوابط اعلام شده که دستگاههای اجرایی مبلغ عیدی را مطابق ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در بودجه خود پیشبینی کنند و تاکید بر این است که مبلغ قطعی پاداش آخر سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

اما در ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز میزان عیدی پاداش آخر سال کارمندان و بازنشستگان وموظفین معادل ۵۰۰۰ تعیین شده است. این در شرایطی است که در عیدی، امتیاز مربوطه در ضریب ریالی سالانه حقوق تعیین کننده است.

با این وجود چندی قبل که بخشنامه در ارتباط با شرکتهای دولتی، بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ابلاغ گردیده بود مبلغ عیدی به صورت علی الحساب یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین شد که به نظر می آید محدوده عیدی کارکنان دولت هم همین میزان باشد ولی در هر صورت با تغییر ضریب ریالی حقوق و مصوبه دولت می تواند دستخوش تغییر شود.
در بودجه سال قبل عیدی کارکنان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیشبینی شد، ولی در نهایت با عنایت به تغییرات ضریب، هیات دولت در انتهای سال میزان عیدی را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین کرد.
در بودجه ۱۴۰۰ هم برآورد عیدی کارکنان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزیابی شده که امکان دارد با تغییرات اعمال شده در هیات دولت رقمی بالاتر مصوب شود.
1400/07/23
10:30:24
5.0 / 5
226
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها