سفر وزیر نیرو به نمایندگی از رییس جمهور به کازرون

سفر وزیر نیرو به نمایندگی از رییس جمهور به کازرون

فارس همزمان با سفر رییس جمهور به شیراز، وزیر نیرو بعنوان نماینده آیت ‎الله رییس به شهرستان کازرون سفر کرد.


علی اکبر محرابیان که همزمان با سفر رییس جمهور و اعضای هیئت دولت به فارس سفر کرده است، بامداد پنجشنبه ۲۲ مهر به شهرستان کازرون عزیمت و در ابتدای ورود از سد نرگسی بازدید کرد.
محرابیان مقرر است از بیمارستان ۲۰۷ تختخوابی و تصفیه خانه این شهر بازدید و سپس به شهرستان تازه تاسیس کوهچنار عزیمت کند و در این بخش از سفر بعد از ادای احترام به شهدا، با مردم دیدار و گفت و گو خواهدنمود.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عباس صمیمی مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان کازرون در حاشیه سفر محرابیان به خبرنگاران اظهار داشت: پیشرفت تصفیه خانه فاضلاب کازرون ۸۵ درصد است و برای به انتها رسیدن این طرح نیازمند ۵۰میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان کازرون افزود: این تصفیه خانه در گام نخست ۱۷هزار مترمکعب در شبانه روز تصفیه فاضلاب انجام می دهد که درصورت تخصیص اعتبارات جوابگوی ۱۰ سال آینده شهر کازرون است. تا حالا صد درصد شبکه انتقال این طرح انجام شده و آماده بهره برداری است. خط اصلی شبکه شهری این طرح ۵۰ درصد وشبکه فرعی جمع آوری فاضلاب شهری ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا و برابر اعلام شرکت آب منطقه ای فارس، سد مخزنی نرگسی در شهرستان کازرون و بر روی شیرین رود از سرشاخه های دالکی در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی این شهرستان و ۶۰ کیلومتری جنوب غربی شهر شیراز واقع شده است.
این سازه با هدف کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارتهای سالیانه در پایین دست، تامین آب آشامیدنی شهرستان های کازرون فراشبند و قسمتی از استان بوشهر ۳۷ میلیون متر مکعب در سال، تامین حقابه زیست محیطی رودخانه و انتقال آب به دریاچه پریشان و احیای آن بعنوان بزرگترین دریاچه آب شیرین در ایران و تامین آب صنعت جنوب استان فارس به میزان ۴۵ میلیون متر مکعب در سال اجرا شده است.
تامین حقابه کشاورزی پایین دست و بهبود اراضی کشاورزی به میزان ۷ هزار هکتار و تولید نیروی برق آبی به میزان ۴۸ گیگاوات ساعت در سال از دیگر اهداف این سد درحال ساخت است.
قرارداد اجرای سد نرگسی در سال ۸۹ به مبلغ ۹۹۱ میلیاردریال شامل سد مخزنی، بند تنظیمی و ۳ واحد نیروگاه برق آبی به ظرفیت ۲ واحد هر یک ۶.۲۵مگاواتی و یک واحد ۲.۵ مگاواتی بوسیله مناقصه به مدت ۶۰ ماه به قرار گاه خاتم الا نبیاء موسسه فجر واگذار شد و اکنون با پیشرفت حدود ۵۶ درصد در حال اجراست.
این سد، در ۴۵ کیلومتری جنوب کازرون واقع شده است. سد نرگسی بصورت خاکی با هسته رسی است. ارتفاع تاج این سد درحال ساخت از پی، ۸۰ متر وطول تاج آن ۶۰۰ متر است. حجم مخزن آن ۱۱۳ میلیون متر مکعب و حجم آب تنظیمی سالانه آن ۲۲۶ میلیون متر مکعب است.
1400/07/22
12:43:02
5.0 / 5
255
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها