ظرفیت تولید 24 میلیون دستگاه لوازم خانگی در کشور

ظرفیت تولید 24 میلیون دستگاه لوازم خانگی در کشور

به گزارش فی بگیر معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه باید بتوانیم سال آینده ۸۰۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی داشته باشیم، اظهار داشت: در ایران ظرفیت تولید ۲۳ تا ۲۴ میلیون دستگاه لوازم خانگی وجود دارد که تولید سال جاری ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد بود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مهدی صادقی نیارکی، امروز در نشست هم اندیشی با تولیدکنندگان لوازم خانگی، اظهار نمود: نسبت صادرات به واردات لوازم خانگی در سال آینده باید به ۵۰ درصد برسد، هم اکنون این رقم حدود ۱.۶ برابر است، یعنی ۲۰۰ میلیون دلار واردات در مقابل ۱۶۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی انجام می شود که باید این رقم تا سال آینده به ۵۰ درصد برسد. برای تحقق این هدف باید بتوانیم سال آینده ۸۰۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی داشته باشیم.
معاون امور صنایع وزیر صمت با اشاره به اینکه لازمه صادرات بیشتر افزایش کیفیت و عمق ساخت داخل و همینطور تأمین اجزا و قطعات لوازم خانگی است تا نسبت تولید داخل بیشتر شود، اظهار داشت: همینطور برای توسعه صادرات احتیاج به بازاریابی، طراحی پلت فرم مشترک و طراحی های جدید در کیفیت و شکل لوازم خانگی است. به عبارت دقیق تر بحث اصلی ارزبری و رقابت پذیری است.
صادقی نیارکی با تکیه بر این که تا سال ۱۴۰۴ باید نسبت صادرات به واردات لوازم خانگی نسبت به آنچه که هم اکنون وجود دارد برعکس شود؛ یعنی نسبت صادرات دو برابر واردات لوازم خانگی شود، خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۶ که محدودیت ارزی و تحریم نبود ۱۱ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید شد. این عدد در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ هر کدام به هشت میلیون دستگاه رسید. اما در سال ۱۳۹۹ تولید لوازم خانگی به ۱۵.۵ میلیون دستگاه رسید و طبق برنامه سال جاری هم ۱۶.۵ میلیون دستگاه تولید خواهد شد.
به قول وی در ایران ظرفیت تولید ۲۳ تا ۲۴ میلیون دستگاه لوازم خانگی وجود دارد و پارسال از این ظرفیت ها که خالی مانده بود استفاده و و سرمایه گذاری های جدید انجام شد.
منبع:

1400/07/17
19:49:39
5.0 / 5
242
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها