جزییات واردات 58 میلیون دز واکسن

جزییات واردات 58 میلیون دز واکسن

فی بگیر: بر اساس گزارش های رسمی با واردات اخیر، میزان ورود واکسن به کشور به بالای 58.3 میلیون دُز رسیده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، گمرک ایران در جریان واردات واکسن که از نیمه بهمن ماه سال قبل شروع و تا حالا ادامه داشته، آمار مربوط به این واردات را منتشر می کند که تازه ترین گزارشی که معاون فنی گمرک ایران پس از آخرین واردات صورت گرفته اعلام نموده است، نشان میدهد که تا ۲۶ شهریورماه سال جاری ۵۸ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۶۰۶ دز واکسن وارد کشور شده است.
جزییات واکسن های وارداتی اینگونه است که از ۵۴ مرحله ورود، ۳۱ محموله مربوط به سینوفارم چین با ۴۸ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دز بوده است. دیگر واکسن ورودی از چین، آسترازنکا در قالب کواکس با یک محموله یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دزی بوده است. از روسیه نیز ۱۲ محموله به تعداد یک میلیون و ۳۴۵ هزار دز اسپوتنیک و دو محموله آسترازنکا به تعداد ۹۶۳ هزار دز وارد کشور شده است.
یک محموله نیز از ایتالیا به تعداد یک میلیون و ۴۵۲ هزار دز در قالب کواکس وارد شده و از کره جنوبی نیز یک محموله به تعداد ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز(کواکس) به ایران آمده است. محموله های دیگر مربوط به ۶۵۰ هزار دز آسترازنکا از اتریش در دو محموله و ۱۲۵ هزار دز از هند با یک محموله است.۵۴ درصد در شهریور
بر اساس گزارش ارونقی عمده واکسن های وارداتی مربوط به شهریورماه سال جاری با ۵۴ درصد و پس از آن مرداد با ۲۳ درصد است که بر این اساس از شروع مرداد تا حالا حدود ۷۷ درصد واکسن های وارداتی به ایران آمده اند.
در سایر نیز ۱۱ درصد در تیرماه، دو درصد خردادماه، هفت درصد اردیبهشت، دو درصد فروردین، حدود یک درصد اسفند سال قبل و کمتر از یک درصد نیز در بهمن ماه وارد شده است.
این در حالیست که در شهریورماه سال جاری از مجموع واکسن های وارداتی ۳۱ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۹۹۶ دز و در مرداد ۱۳ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۰ دز وارد شده است.
در سایر ماه ها نیز ۶ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۸۰۰ دز، خرداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار دز، اردیبهشت سه میلیون و ۶۵۲ هزار دز، فروردین یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۸۰۰ دز، اسفند ۵۷۵ هزار دز و در بهمن ۱۲۰ هزار دز واکسن وارد کشور شده است.
منبع:

1400/06/27
10:46:35
5.0 / 5
425
تگهای خبر: واردات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها