یک قدم تا عرضه سیمان کل کشور در بورس کالا

یک قدم تا عرضه سیمان کل کشور در بورس کالا

به گزارش فی بگیر مدیر عملیات بازار بورس کالا از انجام تمهیدات لازم برای عرضه کل سیمان تولیدی کشور در این بازار اطلاع داد.


عباس یعقوبی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه عرضه محصولات کل کشور در بورس کالا در کارگروه تنظیم بازار مطرح گردیده است، اظهار نمود: همچنان در جلسات کارشناسی بورس کالا بر این مورد تاکید شده که همه عرضه ها از بستر این بازار صورت گیرد. یعنی همه شرکت ها موظف شوند که همه سیمان تولیدی خویش را از راه بورس کالا عرضه کنند.
وی ادامه داد: نکته ای که بورس کالا بر آن تاکید دارد این است که برای همه شرکتهای سیمانی کف عرضه تعیین شود تا مشخص شود چقدر باید عرضه کنند. در این شرایط تکلیف شرکت ها در عرضه هفتگی روشن است.

آمادگی بورس کالا برای میزبانی کل سیمان کشور
مدیر عملیات بازار بورس کالا با تکیه بر این که بستر این بازار برای همه عرضه ها فراهم است، اظهار داشت: تا کنون ۵۶ شرکت از ۷۸ شرکت سیمان در بورس کالا پذیرش شده اند. سایر شرکت ها هم باید نسبت به پذیرش و عرضه مدارک اقدام نمایند، چونکه زمانی که عرضه ها از یک کانال انجام می شود کنترل آن برای نهادهای نظارتی هم راحتتر است. این نکته که همه عرضه ها باید از راه بورس کالا صورت بگیرد هم در کارگروه تنظیم بازار مطرح گردیده است، هم در مجلس.
یعقوبی با تکیه بر این که عرضه یک محصول از دو کانال سبب می شود از قیمت های کشف شده در بورس کالا سوءاستفاده شود، اظهار نمود: بنابراین تاکید گردیده است همه شرکت ها سیمان را از راه بورس کالا عرضه کنند. حتی انجن سیمان طی مکاتباتی به شرکت هایی که اقدام نکرده اند، سفارش کرده است که کالای تولیدی خویش را در بورس عرضه کنند.

تسهیل در پذیرش شرکتهای سیمانی در بورس کالا
ایشان در ادامه درمورد وضعیت عرضه سیمان در بورس کالا توضیح داد: روند عرضه سیمان در بورس کالا رو به رشد است. عرضه سیمان در این بازار از حدود ۱۰۰ هزار تن در هفته شروع شد و به یک میلیون تن در هفته رسیده است. تلاش می شود عرضه های یک میلیون تنی در هفته حفظ شود و افزایش یاد تا بتوان نیاز کشور را برطرف کرد.
مدیر عملیات بازار بورس کالا در ادامه ضمن اشاره به قطعی برق صنایع سیمانی اظهار داشت: قطعی برق در روند تولید شرکت ها تأثیر گذاشت و اگر کنترل شود میزان تولید سیمان طوری نیست که عرضه آن نیازی به محدودیت داشته باشد. هزینه حمل سیمان بالا است. این درحالی است که در بعضی مناطق کارخانجات تولیدی کمتر و در بعضی مناطق بیشتر است. روند قیمتی در بورس کالا به تعادل بخشی این مورد کمک خواهد نمود.1400/05/26
16:09:15
5.0 / 5
216
تگهای خبر: تولید , شركت , قیمت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها