شروع واكسیناسیون كاركنان بانك ها از هفته آتی

شروع واكسیناسیون كاركنان بانك ها از هفته آتی

مجوز واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی کشور توسط وزیر بهداشت صادر شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شورای هماهنگی بانک ها قبل از این در نامه ای به معاون اقتصادی رییس جمهور اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون کارکنان بانکی را توسط وزیر بهداشت را خواهان شده بود.
در این زمینه، علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک ها به ایسنا اعلام نمود که آخرین مکاتبه برای دریافت واکسن کرونا مربوط به ارسال نامه به معاون اقتصادی رییس جمهور است که طبق پیگیری های صورت گرفته این نامه درحال درنوردیدن فرآیندهای اداری خود در وزارت بهداشت است و همچنان پیگیر نتیجه این مساله هستیم.
پس از نامه شورای هماهنگی بانک ها به معاون اقتصادی رییس جمهور، وی در تیر ماه به وزیر بهداشت درباره واکسیناسیون کارکنان بانک ها نامه ارسال کرد.
درحالیکه مسئولان بانکهای دولتی و خصوصی از بی پاسخ ماندن نامه های ارسالی برای در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون کارکنان بانکی گله داشتند، شورای هماهنگی بانکهای دولتی و نیمه دولتی اعلام نمود: وزیر بهداشت در نامه ای به معاون خود مجوز واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی کشور از هفته آتی را ارسال کرده است.

در این نامه آمده است: پیرو مکاتبات قبلی و باتوجه به ظرفیت موجود واکسیناسیون کشور و لطمه پذیری کارکنان بانک ها به ویژه آنان که در تماس مستقیم با ارباب رجوع قرار دارند، شایسته است تربیتی اتخاذ شود تا واکسیناسیون این گروه از هفته آتی شروع شود.
در ادامه نامه مذکور ذکر شده است: هماهنگی با مدیران بانکهای دولتی و خصوصی، ثبت نام و استفاده از فضاهای مناسب در آن مجموعه به شکلی که ضمن حفظ نظم در سرعت واکسیناسیون دیگر گروه های هدف موثر نباشد، بسیار حائز اهمیت می باشد.
همچنین، دراین زمینه بانک مرکزی نیز اعلام نمود: با کوشش های این بانک از شروع واکسیناسیون و نامه اخیر رییس کل بانک مرکزی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر نمکی باتوجه به لطمه پذیری کارمندان نظام بانکی خصوصاً کارکنانی که در تماس مستقیم با ارباب رجوع هستند، دستور شروع واکسیناسیون کارکنان بانک ها را از اوایل هفته آتی صادر کرد.
در ادامه این بانک اعلام نمود که طی مدت همه گیری ویروس کرونا، با وجود شرایط سخت و مضایغ تحمیل شده، نسبت به تامین ارز برای دارو، تجهیزات پزشکی و بطور ویژه واکسیناسیون برای رفاه و سلامت حال هموطنان عزیز کشورمان اقدام نموده است که این امر طی مکاتبه ای از طرف وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به رییس کل بانک مرکزی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.
گفتنی است از شروع همه گیری ویروس کرونا تا حالا ۳۵ هزار نفر از کارکنان شبکه بانکی به این ویروس مبتلا شدند و متأسفانه ۲۶۰ نفر از این افراد طی مدت یاد شده به سبب مبتلاشدن به این ویروس در گذشتند.1400/05/06
08:52:00
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها