سود سهام عدالت مشمولانی كه شماره شبا ندادند چه می شود؟

سود سهام عدالت مشمولانی كه شماره شبا ندادند چه می شود؟

فی بگیر: سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ متعلق به مشمولان است اما مبالغ سود آن مشمولانی كه برای دریافت سود خود شماره شبای بانكی اعلام نكرده اند چه میشود؟


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، آن طور كه سازمان خصوصی سازی اعلام نموده عده ای از مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود سهام خود هنوز شماره شبای بانكی اعلام نكرده اند به قول رییس سازمان خصوصی سازی یكی از استنباط ها از این مورد این است كه آن ها خود جزو دهك های پایین درآمدی به حساب نمی آورند و میخواهند این مبالغ به كم درآمد های واقعی تخصیص پیدا كند.
در نتیجه این ابهام پدید می آید كه در صورتی كه این مبالغ توسط آن مشمولان برداشت نشود چه تصمیمی برای آن دریافت خواهد شد، آیا این مبالغ به حساب خزانه دولت میرود؟
علی اشرف عبدالله پوری حسینی در این مورد میگوید كه این مبالغ به خزانه باز نمی گردد و متعلق به مشمولان است ولی اینكه چگونه در مورد آن مبالغ حكم شود در آینده تصمیم گیری می گردد چون كه علم به این نداریم كه چقدر از این افراد عالمانه و عامدانه سراغ سود سهام عدالت خود نمی آیند.
به گفته رییس سازمان خصوصی سازی، پس از توزیع سود سال ۱۳۹۵ میتوان در مورد سود آن عده خاموش تصمیم گیری كرد البته سازمان خصوصی سازی در این مورد نمی تواند تصمیم گیری كند و تنها می تواند پیشنهاد دهد تصمیم گیری در لین مورد با مراجع قانونی است.
علاوه بر این عده ای به همان ارزش سهام ۵۳۲ هزار تومانی قناعت كردند و پولی واریز نكردند كه ارزش سهام خویش را تا یك میلیون تومان برسانند. عده ای معتقدند كه این افراد اطمینان لازم را از بابت پرداخت سهام عدالت نداشتند یا آن را اقتصادی نمی دانستند و عده ای هم آنقدر كم در آمد بودند كه نمی توانستند حساب خویش را تا یك میلیون تومان بالا برند البته به تعدادی كه جزو دهك های پایین درآمدی محسوب می شدند تخفیف داده شد و حساب سهام عدالت آن ها از ابتدا یك میلیون تومانی بود اما آن طور كه خود سازمان خصوصی سازی هم تایید میكند احتمال دارد افرادی جزو افراد كم درآمد جامعه باشند و به درستی از دیگزان تمیز داده نشده باشند.
در هر صورت سیاست سازمان خصوصی سازی این است كه سهامی كه به مشمولان متعلق نشده را در فهرست واگذاری به عموم قرار دهد و احیانا آن سهم ها با استفاده از بورس عرضه عمومی شود.1396/10/22
01:31:32
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: سهام , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها